Specjalista ds. bezpieczeństwa i higieny pracy

Narodowe Centrum Nauki

Kraków, małopolskie

Od: Narodowe Centrum Nauki
Miejsce pracy: Kraków

Rodzaj pracy: Niepełny etat

Rodzaj umowy: Na czas nieokreślony

Ilość wakatów: 1

Minimalne doświadczenie: Od 3 do 5 lat

Wykształcenie: Wyższe magisterskie

Branża: Praca Administracja Publiczna, Praca BHP / Ochrona środowiska

Wymiar etatu: 1/5

Liczba stanowisk pracy: 1

Miejsce wykonywania pracy: Narodowe Centrum Nauki, ul. Królewska 57

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

- realizacja zadań z obszaru BHP określonych w § 2 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 września 1997r w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U z 1997r nr 109 poz.704), w szczególności:

- przeprowadzanie szkoleń wstępnych w zakresie obowiązujących przepisów BHP, przygotowywanie materiałów szkoleniowych oraz prowadzenie związanej z tym dokumentacji,

- opracowanie oceny ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy,

- prowadzenie audytów wewnętrznych i kontroli warunków pracy oraz wdrażanie działań związanych z ich wynikami,

- udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy,

- prowadzenie rejestru wypadków przy pracy oraz prowadzenie rejestrów dokumentacji powypadkowej,

- współpraca z komórkami organizacyjnymi NCN, instytucjami zewnętrznymi i organami nadzoru w zakresie przestrzegania przepisów BHP,

- udział w opracowaniu wewnętrznych zarządzeń, regulaminów i instrukcji ogólnych dotyczących bezpieczeństwa pracy oraz wprowadzanie ich w życie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,

- sporządzanie sprawozdań zgodnie z ustalonymi w NCN zasadami.

Oferujemy:

- elastyczne godziny pracy;

- możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego;

- udział w szkoleniach, konferencjach;

- przyjazne miejsce pracy;

- terminowo wypłacane wynagrodzenie

Od kandydatów oczekujemy:

wymagania niezbędne:

- wyższe wykształcenie o kierunku lub specjalności w zakresie BHP lub studia podyplomowe w zakresie BHP,

- co najmniej 3 lata stażu pracy w służbie BHP,

- bardzo dobra znajomość przepisów prawa pracy, BHP i ppoż.,

- komunikatywna znajomość języka angielskiego.

wymagania dodatkowe:

- mile widziane posiadanie uprawnień do pełnienia funkcji inspektora ochrony ppoż. wynikających z ustawy o ochronie ppoż,

- samodzielność oraz odpowiedzialność w wykonywaniu powierzonych zadań,

- umiejętność planowania i organizacji pracy własnej,

- inicjatywa i zaangażowanie w promowaniu kultury bezpieczeństwa pracy,

- komunikatywność oraz nastawienie na współpracę w zespole,

- wysoka kultura osobista.

Wymagane dokumenty: CV

Osoby zainteresowane aplikowaniem prosimy o przesłanie CV drogą elektroniczną do dnia 29 lipca 2018 r.

W tytule wiadomości prosimy podać numer referencyjny ogłoszenia

UP/SSBHP/23/2018

Do przesłanego CV prosimy dołączyć niniejszą klauzulę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 poz. 1000).

Jednocześnie oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Klauzula informacyjna - RODO) zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz uchyleniem dyrektywy 95/46/WE, która została zamieszczona w BIP Narodowego Centrum Nauki.”

Dokumenty aplikacyjne przesłane po terminie lub niekompletne nie będą rozpatrywane.

Zastrzegamy sobie możliwość wydłużenia terminu składania dokumentów. Informacja o ewentualnym przedłużeniu czasu trwania konkursu zostanie opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej Narodowego Centrum Nauki.

Osoby zakwalifikowanie do rozmów rekrutacyjnych zostaną powiadomione telefonicznie o ich terminie.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 14 sierpnia 2018