SPECJALISTA DO SPRAW WYSTAWIENNICTWA

MIEJSKI DOM KULTURY DOM ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

Łomża, podlaskie

Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/21/0755

Obowiązki:

Tworzenie i realizowanie programu upowszechniania form plastycznych i fotografii w ramach działalności Galerii Pod Arkadami;
Opracowanie planów merytorycznych i budżetowych, sporządzenie sprawozdań z ich realizacji;
Tworzenie planów wystaw oraz sporządzanie sprawozdań z ich realizacji;
Zarządzanie bieżącą działalnością galerii, w tym zapewnienie aranżacji wystaw, organizacji i realizacji wernisaży, spotkań autorskich,;
Realizacja działalności edukacyjnej w galerii (warsztaty, zajęcia, plenery);
Współpraca z twórcami, galeriami i instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi w zakresie organizacji wystaw i edukacji artystycznej prowadzonych w galerii;
Przygotowywanie materiałów i wydawnictw towarzyszącym wystawom itp.;
Dbanie o właściwy rozwój i wysoki poziom podległych form merytorycznych;
Współpraca z innymi działami MDK-DŚT przy realizacji ich, oraz własnych zadań;
Podejmowanie działań na rzecz pozyskiwania środków finansowych;
Prowadzenie dokumentacji wszystkich form działalności galerii oraz dbanie o właściwą reklamę i promocję realizowanych przedsięwzięć.

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat), artystyczne, kierunek: preferowane wyższe plastyczne lub historia sztuki

Pozostałe wymagania:

  • Wykształcenie preferowane: wyższe plastyczne lub historia sztuki. Doświadczenie zawodowe: co najmniej roczny staż pracy w instytucji kultury. Umiejętność samodzielnej organizacji pracy. Umiejętność poszukiwania i pozyskiwania źródeł finansowania działalności statutowej instytucji. Znajomość procesu wystawienniczego. Znajomość środowiska artystów plastyków i fotografików. Umiejętność łączenia pracy kreatywnej z administracyjną. Doświadczenie w nadzorowaniu procesu opracowania materiałów i wydawnictw reklamowych.Wymagana znajomość przepisów z zakresu:- ochrony danych osobowych; - organizacji i prowadzenia działalności kulturalnej. Osoba musi spełniać wymogi określone w art. 54 ust.2 ustawy o finansach publicznych. Są to:-Obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, chyba że odrębne ustawy uzależniają zatrudnienie w jednostce sektora finansów publicznych od posiadania obywatelstwa polskiego,- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,- brak prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe,- znajomość języka polskiego w mowie i piśmie, w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków na zajmowanym stanowisku.

Miejsce pracy: Wojska Polskiego 3, 18-400 Łomża, powiat: m. Łomża, woj: podlaskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny

Staż pracy: lata: 1

Wymagane dokumenty: a) CV i list motywacyjny zawierające informacje o dotychczasowym przebiegu zatrudnienia, posiadanych kwalifikacjach zawodowych oraz posiadanym wykształceniu.b) Autorski, ramowy plan działań galeryjnych obejmujący wystawy i edukację artystyczną sporządzony na okres 6- miesięcy. * TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW:Oferty należy złożyć osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres:Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczychul. Wojska Polskiego 318-400 Łomżalub drogą mailową na adres: sekretariat@mdk.lomza.plTermin składania ofert (data wpływu oferty do MDK - DŚT): do 15 września 2021 do godz. 15.00.Informujemy, że w treści przesłanego dokumentu CV w przypadku kiedy CV zawiera m.in. wizerunek, hobby, stan cywilny i inne dane wykraczające poza zakres danych określonych w art. 221k.p., należy zamieścić klauzulę o treści: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży, moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych niezbędnych do realizacji obecnego procesu rekrutacyjnego. Jednocześnie oświadczam, że zostałem/łam poinformowany/a o przysługującym mi prawie: dostępu do danych i ich poprawiania, żądania ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania moich danych osobowych , wycofania zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uznam, że moje dane są przetwarzane niezgodnie z wymogami prawnymi, jak również, że podanie tych danych jest dobrowolne".*Pod klauzulą kandydat powinien złożyć podpis. CV bez wymienionej klauzuli i bez podpisu kandydata nie będą brane pod uwagę w procesie rekrutacji i zostaną odesłane. *Kandydaci zostaną poinformowani o miejscu i terminie rozmów kwalifikacyjnych, stanowiących drugi etap rekrutacji. *Dokumenty aplikacyjne wszystkich osób biorących udział w procesie rekrutacji będą do odebrania w sekretariacie MDK-DŚT przez okres 14 dni. Po tym terminie zostaną zniszczone. *Obowiązek informacyjny:Mając na uwadze zapisy art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanym dalej RODO, Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży, informuje, że: Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych w Łomży, z siedzibą przy ul. Wojska Polskiego 3, 18-400 Łomża Kontakt: 86 216 32 26 , sekretariat@mdk.lomza.pl *Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można skontaktować się telefonicznie lub poprzez email iod@mdk.lomza.pl, w sprawach dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych a także przysługujących Pani/Panu uprawnień.

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
01/09/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Rzemiosło / Rzemiosło artystyczne

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy