Specjalista Big Data (Admin/Developer)

Billennium Sp. z o.o.

Szczecin, zachodniopomorskie

Miejsce pracy: Szczecin

Miejsce pracy: cała Polska (zdalnie) lub w dowolnym oddziale Warszawa/Lublin/Łódź/Olsztyn

Opis stanowiska pracy:

  • Administracja i utrzymanie platformy Hadoop opartej na Cloudera Distributed Hadoop, dla jednego z naszych Klientów, zgodnie z najwyższymi standardami związanymi z bezpieczeństwem danych, kontrolą dostępu, bezawaryjnością oraz wydajnością systemu.
  • Analiza, diagnozowanie i rozwiązywanie pojawiających się problemów.
  • Współpraca z Architektami IT i Biznesowymi przy rozwijaniu platformy i rozwiązywaniu problemów dla kluczowych zagadnień projektu.
  • Merytoryczne wsparcie zespołów projektowych korzystających z platformy.
  • Proaktywna postawa w dzieleniu się wiedzą.

Wymagania:

  • Dobra znajomość środowiska Linux (znajomość metod autoryzacji, konfiguracji, pisanie skryptów shellowych).
  • Około dwuletnie doświadczenie i "zacięcie" administratorskie oraz chęć dalszego rozwoju w tym kierunku.
  • Umiejętność analizy i rozwiązywania problemów.
  • Umiejętność pracy w zespole oraz rozwinięte zdolności komunikacyjne.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym w mowie i piśmie (bezpośredni kontakt z anglojęzycznym klientem).
  • Chęć poznania Hadoop, zainteresowanie systemami rozproszonymi i szeroko pojętym Big Data.

Dodatkowe atuty:

  • Znajomość technologii Big Data – w szczególności HBase, Solr, Spark.
  • Programowanie Java, Python.
  • Znajomość takich narzędzi jak: git/bitbucket, Bamboo, JIRA.
  • Nasza oferta:
  • Stabilne, pełnoetatowe zatrudnienie – możliwość wyboru formy współpracy (UoP/B2B)
  • Możliwość pracy w modelu 100% zdalnym z domu (w przypadku doświadczonych kandydatów) lub w jednym z naszych nowoczesnych biur w całej Polsce
  • Szkolenia wstępne i plan rozwoju, wsparcie kolegów i koleżanek z zespołu
  • Prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie oraz karta Multisport
  • Darmowe zajęcia z języka angielskiego
  • Praca w dynamicznym, międzynarodowym środowisku projektowym
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.