Solutions Architect

Hays Poland

Wroclaw, dolnośląskie

Hays Poland

Wroclaw
Wroclaw
NR REF.: 1154864

Hays IT Contracting to nowoczesna forma współpracy dla specjalistów z branży informatycznej, na zasadach B2B, dla wiodących na rynku Klientów prowadzących innowacyjne projekty. Dla naszego Klienta poszukujemy osoby na stanowisko:

Lokalizacja: Wrocław

Rodzaj umowy: B2B

Współpraca: długofalowa

Zadania:

  • Na tym stanowisku zajmujesz się wskazywaniem systemów informatycznych, w których mają zostać zaimplementowane wymagania biznesowe.
  • Będziesz również odpowiedzialny za wskazanie sposobu realizacji wymagań w poszczególnych systemach.
  • Należy również określić przepływ danych pomiędzy poszczególnymi aplikacjami i wskazać tworzone/zmieniane interfejsy. Na dalszych etapach wytwarzania oprogramowania będziesz udzielał konsultacji w zakresie architektury zespołom wewnętrznym i dostawcom.
  • Będziesz odpowiadać za wybór technologii, w których będą realizowane nowe aplikacje w zgodzie z obowiązującymi standardami IT.
  • Będziesz wykonywać odbiory dokumentacji systemowej pod kątem zgodności z architekturą rozwiązania.
  • Uczestniczysz w procesach wyboru dostawcy oprogramowani (przygotowanie RFP, odbiór ofert, wybór dostawcy).
  • Zajmiesz się opracowywaniem i utrzymywaniem standardów dotyczących obszaru architektury rozwiązań.

Wymagania:

  • Masz przynajmniej 2-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku architekta rozwiązań.
  • Jesteś w pełni samodzielny i bierzesz odpowiedzialność za powierzone zadania.
  • Znasz wzorce projektowe i frameworki związane z architekturą mikrousługową (Domain Driven Design, Hexagonal Architecture, CQRS, Service Mesh etc).
  • Masz doświadczenie w projektowaniu rozwiązań wdrażanych na platformie kontenerowej Kubernetes.
  • Posiadasz praktyczną znajomość UML i BMPN2.
  • Znasz narzędzia CASE (w szczególności Sparx Enterprise Architect).
  • Posiadasz umiejętność analitycznego myślenia jak również dostrzegania szerszej perspektywy.
  • Znasz zagadnienia związane z architekturą zorientowaną na usługi (SOA) i technologiami integracyjnymi.
  • Masz Umiejętności interpersonalne i negocjacyjne.
  • Znasz język angielski w stopniu umożliwiającym komunikację i czytanie dokumentacji technicznej.

Dodatkowym twoim atutem będzie jeśli:

  • Znasz zagadnienia biznesowe z dziedziny bankowości.
  • Posiadasz znajomość narzędzi wykorzystywanych do tworzenia procesu CI/CD (Jenkins, Argo CD etc.)
  • Masz doświadczenie w konstrukcji architektury systemowej i technicznej banków oraz innych instytucji finansowych.
  • Posiadasz Certyfikaty z obszaru standardu TOGAF® 9

Oferujemy:

  • Współpracę w oparciu o kontrakt B2B
  • Atrakcyjne stawki
  • Preferencyjne ceny karty Multisport i prywatnej opieki medycznej
  • Praca w międzynarodowym środowisku
  • 100% pracy zdalnej
  • Udział w szkoleniach i konferencjach
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland