Senior Tax Accountant (VAT) - rekrutacja online

HRK S.A.

Gdańsk, pomorskie

HRK S.A.
Senior Tax Accountant (VAT)Miejsce pracy: Gdańsk

Zadania:

  • Odpowiedzialność za bieżącą zgodność z przepisami dotyczącymi podatku VAT, m.in. Intrastat i EC Sales Listing,
  • Regularne tworzenie raportów ERP w programie SAP i tłumaczenie tych danych na standardowe deklaracje VAT dla odpowiednich krajów,
  • Składanie deklaracji VAT, ESL i Instrastat lokalnym organom podatkowym,
  • Przyczynianie się do projektowania i dalszego ulepszania ram kontroli wewnętrznej VAT,
  • Zapewnienie poprawności kodowania VAT-u w programie SAP oraz sprawdzanie poprawności dokumentów,
  • Wsparcie interesariuszy podczas kontroli podatkowych i doraźnych spraw związanych z podatkiem VAT,
  • Udział w tranzycji procesów związanych z podatkiem VAT z innej spółki.

Wymagania:

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie B2,
  • Doświadczenie zawodowe związane z podatkiem VAT,
  • Mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku oraz znajomość środowiska SSC/BPO,
  • Mile widziana znajomość programu SAP,
  • Umiejętności organizacyjne i interpersonalne.

Oferujemy:

  • Umowę o pracę,
  • Elastycznie godziny pracy oraz możliwość pracy zdalnej,
  • Możliwość rozwoju oraz poszerzania kompetencji w międzynarodowej organizacji,
  • Przyjazne środowisko pracy,
  • Atrakcyjny pakiet benefitów, zawierający m.in.: prywatnę opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie oraz kartę sportową.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.