Senior Java EE Developer / Tech Lead

Power Media

Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Bydgoszcz

Nasz klient jest światowym liderem w przetwórstwie żywności. Jego działania skupiają się m.in. na analizie procesów biznesowych, przygotowaniu danych, tworzeniu interaktywnych raportów, a także developmencie i utrzymaniu kluczowych aplikacji. Współpracują z firmami na całym świecie.

Miejsce pracy: Warszawa lub 100% zdalnie.

Opis stanowiska:

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za kierowanie rozwojem, projektowaniem i ewolucją głównego pakietu Inbounds i Outbound firmie. Główny nacisk kładziony jest na rozwój całej logiki po stronie serwera i bogatego interfejsu, zapewniając wysoką wydajność i responsywność. Developer/Tech Lead będzie pracował nad doprecyzowaniem projektu, decydował o architekturze i podejściu do wdrożenia, pracował nad dostarczeniem rozwiązania i uczestniczy w rolloutach. Projektowanie i wdrażanie powinno odbywać się zgodnie z najlepszymi praktykami, z zastosowaniem wzorców. projektowych.

Projekt: System, który służy do obsługi ciężarówek wjeżdżających na/wyjeżdżających z teren(u) punktów skupu firmy: odbiera dane z wag, skanuje rejestracje, otwiera przejazdy, steruje informacjami przekazywanymi kierowcom, zbiera dane z różnych czujników, integruje się z systemem SAP.

Zakres obowiązków:

  • Przejęcie odpowiedzialności za architekturę i techniczne aspekty powierzonego systemu
  • Przeprowadzanie analiz problemów i proponowanie rozwiązań dla danych scenariuszy biznesowych
  • Projektowanie, tworzenie i utrzymywanie wydajnego, wielokrotnego użytku i niezawodnego kodu Java
  • Identyfikacja błędów oraz opracowywanie ich rozwiązań
  • Współpraca z kierownikami projektów, analitykami biznesowymi, architektami i interesariuszami w całym cyklu życia oprogramowania IT (SDLC)
  • Dostarczanie wysokiej jakości, testowalnego, modułowego i rozszerzalnego kodu Java

Wymagania:

  • Ponad 6 lata doświadczenia w rozwoju Java EE
  • Doświadczeniem w pracy frameworkiem: Spring
  • Praktyczna znajomość: Enterprise JavaBeans
  • Dobra znajomość usług webowych RESTful
  • Doświadczenie z Java Swing/AWT
  • Wiedza w raportowaniu za pośrednictwem raportu Jasper lub Cristal
  • Doświadczenie w konfigurowaniu i używaniu serwerów aplikacji korporacyjnych (Websphere/JBoss)
  • Zrozumienie architektury zorientowanej na usługi
  • Praktyczna znajomość wzorców projektowych
  • Modelowanie i programowanie obiektowe
  • Znajomość zarządzania zależnościami za pomocą Maven.
  • Znajomość repozytoriów takich jak Git, SVN
  • Dobre umiejętności komunikacyjne
  • Umiejętność samodzielnej pracy oraz radzenia sobie presją w projekcie i dotrzymywać terminów
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (codzienna praca)
  • Chęć rozwoju zawodowego jako Tech Lead

Co będzie dodatkowym atutem?

  • Ekspozycja na SCADA / PLC (Modbus)
  • Doświadczenie z relacyjnymi bazami danych (Oracle/MySQL)
  • Znajomość pojęć JPA, Hibernate i ORM
  • Doświadczenie z technologiami XML, w tym XSLT, Xquery i Xpath
  • Dobre zrozumienie rozproszonego zarządzania transakcjami
  • Doświadczenie w dostrajaniu wydajności, buforowaniu, klastrowaniu i powiązanych pojęciach
  • Zrozumienie programowania opartego na testach

Firma oferuje:

  • Elastyczną formę współpracy: umowa o pracę lub B2B
  • Możliwość rozwoju zawodowego jako Tech Lead
  • Pracę w międzynarodowym środowisku
  • Szerokie możliwości rozwoju zawodowego (budżet szkoleniowy)
  • Pracę przy rożnych projektach, dla klientów z całego świata
  • Elastyczne godziny pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dofinansowanie do karty Multisport (50%)
  • Możliwość pracy 100% zdalnej (mile widziane wizyty w biurze raz na jakiś czas).
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media