Senior Java Developer (remote work)

Power Media

Poznań, wielkopolskie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Poznań

Nasz klient z Abu Dabhi, który ma swój oddział we Wrocławiu, poszukuje osoby na stanowisko Senior Java Developer. Główne obszary działalności to tworzenie oprogramowania, systemów informatycznych, firma tworzy produkty z zakresu Cyber Security. Z ich produktów korzystają ściśle tajne organizacje rządowe, których zadaniem jest walka z przestępczością i zagrożeniami dla bezpieczeństwa narodowego.

Miejsce pracy: Wrocław lub 100% zdalnie.

Projekt: Platforma 'Cyber Security System', która służy do wykrywania nadużyć i niebezpieczeństw poprzez analizę ruchu sieciowego. Platforma zbiera, przetwarza i dostarcza dużej ilości dane teleinformatyczne (Big Data / Data Analytics). Projekt jest rozwijany od 2 lat. Obecnie 80% czasu stanowi rozwój nowych funkcjonalności, 20% utrzymanie.

Stack technologiczny: Java 8 (planowane przejście na nową wersję), Spring Boot, Big Data, Cassandra, ElasticSearch, Redis, PostgresQL, CI/CD, Jenkins, Docker, Microservices.

Zespół: 4 Backend Java Developerów (3 Regularów, 1 Senior), 1 Fullstack Developer (Senior), 1 Frontend Developer (Regular), 1 Tester Automatyczny (Regular), 1 Architect, 1 Product Owner.

Zakres obowiązków:

  • Rozwiązywanie złożonych problemów związanych z wydajnością oprogramowania, big data, computing, scalability
  • Projektowanie, wdrażanie i utrzymanie aplikacji oraz usług o wysokiej dostępności i niskich opóźnieniach
  • Tworzenie, utrzymanie i testowanie oprogramowania
  • Planowanie, śledzenie i udostępnianie status projektów oprogramowania
  • Tworzenie dobrze zaprojektowanego, testowalnego kodu
  • Zapewnij wysokiej dostępności i wydajności
  • Wspieranie ciągłych innowacji technologicznych oraz badanie alternatyw

Wymagane doświadczenie (minimum 4 z listy):

  • Ponad 5 lat intensywnego programowania w Javie 8+/J2EE
  • Ponad 5 lat rozwoju aplikacji wielowątkowych
  • Ponad 5 lat rozwoju mikroserwisów
  • Ponad 5 lat rozwoju Data Pipeline
  • Ponad 5 lat rozwoju SOAP Web Services
  • Ponad 5 lat z nierelacyjnymi bazami danych
  • Ponad 2 lata pracy w Git, GitLab, Jira
  • Ponad 2 lata pracy w Agile Development

Kwalifikacje i umiejętności:

  • Dobra znajomość zasad OOP
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (min. B2)
  • Umiejętność budowania aplikacji i usług o wysokiej dostępności i małych opóźnieniach
  • Nastawienie na pracę zespołową
  • Dbałość o szczegóły oraz dobra organizacja pracy własnej
  • Chęć do nauki
  • Wyższe wykształcenie z dziedziny informatyki lub technologii informacyjnej lub podobnej

Nasz klient oferuje:

  • Stabilną, długofalową współpracę w oparciu o umowę B2B
  • Płatny urlop w wymiarze 13 dni, po przepracowanym roku 20 dni
  • Pracę w międzynarodowym środowisku
  • Pracę przy rozwojowych, ciekawych projektach
  • Szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe
  • Budżet szkoleniowy (ok. 6 000 - 8000 PLN rocznie)
  • Możliwość pracy 100% zdalnej
  • Elastyczne godziny pracy (core hours 9:00 -15:00)
  • Benefity: Karta MultiSport, ubezpieczenie zdrowotne
  • Nowoczesne biuro w ścisłym centrum Wrocławia
  • Raz w roku 1 tygodniowy wyjazd na konferencje w siedzibie firmy w Abu Dhabi (dla chętnych)
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media