Senior Finance Analyst (M&A)

Hays Poland

Gdansk, pomorskie

Hays Poland

Gdansk
Gdansk
NR REF.: 1170344

Twój zakres obowiązków:

1. Ocena ryzyka i zgodności finansowej
  • Wsparcie merytoryczne dotyczące implementacji, dokumentacji, testowania i metodologii japońskiego Sarbanes-Oxley (J-SOX)
  • Pomoc w aktualizacji istniejącej Macierzy Kontroli Ryzyka
  • Opracowywanie wewnętrznych wyników testów zgodności z SOX i związanych z nimi raportów
  • Współpraca z pozostałymi członkami zespołu w celu przygotowania wstępnej oceny ryzyka, zidentyfikować prawdopodobne przyczyny problemów i wspierać rozwój strategii ograniczania ryzyka

2. Fuzje i przejęcia
  • Wspieranie potencjalnych klientów w zakresie analizy celów i oceny możliwości
  • Pomoc w przygotowaniu business case’u (zebranie i weryfikacja kluczowe informacje, dostarczenie danych finansowych do analizy due diligence
  • Wsparcie w przygotowaniu Purchase Price Accounting (zapewnienie wymaganych danych wejściowych do dokumentów księgowych dotyczących fuzji, konwersja na MSSF i korekty FV bilansu otwarcia)
  • Monitoruj aktualny stan wszelkich procesów zgodnie z uzasadnieniem biznesowym i aktualnymi wynikami

3. Wsparcie biznesowe
  • Sporadyczne wspieranie działu finansowego w innych projektami lub zadaniach
  • Wsparcie innych zgłoszeń ad hoc w obszarze zarządzania i doskonalenia procesów biznesowych, wsparcie innowacyjnego projektu firmy

  Wymagania:
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1 – warunek konieczny
  • Doświadczenie w prowadzeniu audytów, M&A lub due diligence
  • Doświadczenie w księgowości, zarządzaniu ryzykiem lub fuzjach
  • Doświadczenie audytowe (w tym SOX) lub Due Dilligence
  • Doświadczenie w dużej, zróżnicowanej globalnej organizacji
  • Znajomość MSSF i Sarbanes Oxley
  • Silne zrozumienie środowisk kontroli wewnętrznej
  • Wielozadaniowość, umiejętność angażowania się w różne projekty finansowe
  • Wspieranie projektów w wielu krajach / OpCos
  • Umiejętność sporządzania draftów i raportów w prostym języku
  • Umiejętność posługiwania się MS Office (zwłaszcza Excel – tabele przestawne, zaawansowane makra)
  • Krytyczne myślenie i analiza ryzyka
  • Dobre umiejętności organizacyjne, umiejętność współpracy w różnorodnym środowisku
  • Podejście oparte na współpracy w osiąganiu celów

  Oferujemy:
  • Pracę w modelu hybrydowym
  • Udział w międzynarodowych projektach
  • Stabilną formę zatrudnienia
  • Niezbędne narzędzia do pracy
  • Prywatną opiekę medyczną, kartę sportową, ubezpieczenie grupowe
  • Nowoczesne biuro w Gdańskim Centrum Biznesowym
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland