Senior Data Scientist

Power Media

Warszawa, mazowieckie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Warszawa

Dla naszego klienta,  renomowanego dostawcy analitycznych rozwiązań informatycznych dla potrzeb marketingu, sprzedaży, zarządzania relacjami z klientami, zarządzania ryzykiem, przeciwdziałania nadużyciom itp., poszukujemy Senior Data Scientist.

Miejsce pracy: Warszawa/Kraków

Zadania:

  • Kierowanie zespołem analityków w projektach analitycznych i wdrożeniowych realizowanych dla klientów Firmy
  • Dobieranie metod analitycznych dla wybranych obszarów biznesowych
  • Tworzenie komponentów sztucznej inteligencji dla biznesowych systemów tworzonych przez Firmę
  • Współpraca z developmentem przy tworzeniu aplikacji biznesowych wykorzystujących modele predykcyjne
  • Prowadzenie prezentacji dla klientów z wykorzystania technik analizy danych
  • Opracowywanie materiałów na temat wykorzystania technik analizy danych w zastosowaniach biznesowych
  • Przygotowywanie i prowadzenie szkoleń z zakresu analizy danych

Wymagania:

  • Minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
  • Doświadczanie w posługiwaniu się językami R lub Python w obszarach przetwarzania i analizy danych
  • Znajomość metod statystycznych - statystyki opisowe, techniki predykcyjne, klasyfikacyjne oraz grupowania (regresja liniowa, analiza skupień, indukcja reguł, drzewa klasyfikacyjne, sieci neuronowe, algorytmy NLP itp.)
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Wykształcenie wyższe - preferowane kierunki wykształcenia obejmujące dobre przygotowanie ze statystki i ilościowych metod analizy danych

Dodatkowymi atutami będą:

  • znajomość oprogramowania IBM SPSS Statistics lub IBM SPSS Modeler
  • doświadczenia w pracy z SQL i narzędzi ETL
  • znajomość baz danych z grupy noSQL
  • znajomość bibliotek Python i platform związanych z przetwarzaniem, wizualizacją i analizą danych (np. Spark, Tensor Flow, Keras, PyTorch, Pandas, NumPy, SciPy, Plotly, Matplotlib)

Oferujemy:

  • interesującą pracę i przyjazną atmosferę w zespole
  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • świadczenia dodatkowe (pakiet medyczny itp.)
  • atrakcyjne wynagrodzenie z systemem premiowania
  • możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji
  • aktywny udział w projektowaniu rozwiązań
  • pracę zdalną w większości czasu pracy

Mieszany tryb pracy:

  • przede wszystkim praca zdalna
  • częściowo u klientów firmy (głównie Warszawa)
  • częściowo praca w biurze firmy (Kraków lub Warszawa) – w szczególności w początkowym okresie wdrażania do pracy w zespole i szkoleń wewnętrznych
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media