Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 20/02/2019.

Senior Accountant

Warszawa, mazowieckie

Devire

Opis stanowiska pracy

Dla naszego klienta, start-upu z branży finansowej (Fintech), poszukujemy kandydata na stanowisko Starsza/y Księgowa/y.

Twoja przyszła firma

Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie:

  • Kontrola dokumentów źródłowych pod względem rachunkowym i formalnym zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi, w szczególności kontrolę pod kątem VAT w obrocie krajowym i międzynarodowym oraz pod kątem CIT.
  • Prowadzenie pełnej księgowości spółek (AP, AR, FA, Payments)
  • Kalkulacja oraz sporządzanie deklaracji VAT-7, VAT-UE, CIT (w tym podatek odroczony), PCC, generowanie JPK VAT, wyliczanie podatku u źródła i sporządzanie deklaracji CIT 10-Z IFT-2R oraz wszelkich niezbędnych wynikających z bieżącej działalności Spółki, wysyłanie do US
  • Rozliczanie transakcji walutowych (wycena, różnice kursowe)
  • Współpraca z Urzędem Skarbowym i audytorami
  • Miesięczne i roczne zamykanie ksiąg rachunkowych
  • Przygotowanie sprawozdań finansowych i innych raportów zgodnie UoR w tym skonsolidowanych sprawozdań finansowych Grupy
  • Współpraca z zespołem pod kątem poprawy procesu i wydajności
  • Wybrana sprawozdawczość GUS
  • Komunikacja z innymi podmiotami z grupy w zakresie transakcji IC (intercompany)

Nasz Klient zapewnia

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Wsparcie w organizacji pracy działu i wdrożeniu w kulturę organizacyjną firmy
  • Dużą samodzielność pracy
  • Bardzo dobrą atmosferę pracy

U kandydatów zwracamy uwagę na

  • 5-6 lat doświadczenia w zakresie kalkulacji podatkowych, sporządzania deklaracji podatkowych, sprawozdań finansowych oraz w prowadzeniu pełnej księgowości Spółki (AP, AR, FA, Payments) – praca w instytucjach finansowych będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość programu księgowego iScala będzie dodatkowym atutem
  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku
  • Wykształcenie wyższe (preferowane rachunkowość, ekonomia, prawo podatkowe)
  • Komunikatywnej, praktycznej znajomości języka angielskiego (codzienna praca w dużej mierze w języku angielskim)
  • Biegła znajomość MS-Office w szczególności Excel

  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
09/02/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Finanse