Senior Accountant with German

Hays Poland

Wroclaw, dolnośląskie

Hays Poland

Wroclaw
Wroclaw
NR REF.: 1142491

Dla naszego Klienta– prężnie rozwijającej się firmy z branży windykacyjnej, aktualnie poszukujemy kandydatów na stanowisko: “ Senior Accountant with German”.

Lokalizacja: Wrocław

Opis stanowiska:

  • Zamknięcia miesiąca i raportowanie wewnętrzne zgodne z zasadami rachunkowości firmy i zastosowaniem MSSF
  • Ścisła współpraca z innymi jednostkami biznesowymi i interesariuszami w celu upewnienia się, że rachunki na koniec miesiąca odzwierciedlają wyniki lokalnego rynku w zakresie dochodów i wydatków oraz bilansów.
  • Przygotowywanie I korekta zapisów księgowych
  • Poprawa produktywności i wydajności poprzez ulepszanie i standaryzację procesów finansowych zarówno w centrach SSC, jak i na rynkach lokalnych
  • Uczestniczenie w przygotowywaniu, raportowaniu i analizie Kluczowych Wskaźników Wydajności w celu poprawy działania SSC.
  • Prowadzenie codziennych spraw księgowych, współpraca z członkami zespołu i wsparcie Managera
  • Wykonywanie żądanych raportów i analiz ad hoc
  • Zapewnienie wykonania i ujednolicenia dokumentacji procesowej dla usług
  • Współpraca i wsparcie (w tym dzielenie się wiedzą) w całym zespole

Oczekiwania od kandydatów:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane finanse i rachunkowość lub dziedziny pokrewne)
  • Minimum 3-4 lata doświadczenia w finansach i księgowości
  • Wiedza i praktyczne doświadczenie w pracy z IFRS
  • Certyfikaty księgowe (CIMA, ACCA mile widziane)
  • Biegła znajomość w mowie i piśmie języka niemieckiego (C1/C2)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (B1/B2)
  • Umiejętność jednoczesnej obsługi wielu zadań i nadawania im priorytetów
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel)
  • Wysoka motywacja, umiejętność pracy w zespole, elastyczność, bardzo dobra organizacja pracy
  • Dbałość o dotrzymanie terminów
  • Doświadczenie w procesach tranzycji (mile widziane)

Nasz Klient oferuje:
  • Umowa o pracę w przyjaznej atmosferze, w grupie notowanej na szwedzkiej giełdzie.
  • Możliwość rozwoju swojego doświadczenia w międzynarodowej rozwijającej się organizacji
  • Możliwość uczestniczenia i kierowania pracami związanymi z tworzeniem Centrum Usług Wspólnych
  • Pakiet świadczeń socjalnych: prywatna opieka medyczna, programy sportowe, dofinansowanie dojazdów do pracy oraz ubezpieczenie grupowe.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland