Security Analyst / Analityk SOC

Power Media

Wrocław, dolnośląskie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Wrocław

Dla Naszego klienta, lidera z sektora bankowego, poszukujemy ANALITYKA SOC do Departamentu Bezpieczeństwa.

Dołączając do zespołu będziesz miał/a okazję pracować z doświadczonymi i zgranymi specjalistami, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą.

KLUCZOWE ZADANIA:

  • analiza incydentów bezpieczeństwa, monitoring i analiza trendów oraz anomalii w infrastrukturze IT firmy
  • kontakt z użytkownikami i pracownikami działów IT firmy w celu ustalenia przyczyn i potencjalnych skutków naruszeń bezpieczeństwa
  • współdziałanie z analitykami L1 i L3 SOC w celu szybkiej i skutecznej analizy zdarzeń
  • utrzymanie aktualności i efektywności wewnętrznych procedur bezpieczeństwa oraz skryptów postępowania dla analityków SOC L1
  • udział w projektach dotyczących bezpieczeństwa informatycznego firmy

NASZ KLIENT OFERUJE:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • elastyczne godziny pracy
  • możliwość pracy zdalnej
  • dofinansowanie studiów podyplomowych
  • szeroką ofertę szkoleń wewnętrznym i zewnętrznych
  • dużą samodzielność działania
  • jasną ścieżkę awansu
  • system premiowy
  • nowoczesne biuro, parking, prysznice i szatnie dla rowerzystów
  • nieoprocentowane pożyczki
  • zniżki na zakupy w centrach handlowych, elektronikę, posiłki i wyjazdy
  • dofinansowanie do opieki medycznej, ubezpieczenia i karty Multisport
  • paczki na Święta dla rodzin z dziećmi
  • kolonie i półkolonie dla dzieci pracowników
  • dodatkowy urlop za staż pracy
  • wycieczki, wyjazdy integracyjne, udział w projektach promujących zdrowy tryb życia

CZEGO OCZEKUJEMY OD KANDYDATÓW:

  • wyższego wykształcenia informatycznego lub pokrewnego
  • minimum 2 letniego doświadczenia w IT na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem lub administrowaniem i konfiguracją systemów Windows, Linux, Unix
  • znajomości zagrożeń sieciowych oraz systemów i technologii bezpieczeństwa: Firewall, IPS/IDS, EDR, VPN, SIEM, WAF
  • wiedzy dotyczącej najważniejszych rodzajów cyber zagrożeń, w tym wektorów ataków i mechanizmów funkcjonowania struktur cyber przestępczych oraz scenariuszy ataków na systemy informatyczne lub pracowników
  • umiejętności pracy w zespole i rozwiązywania złożonych problemów
  • znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym

MILE WIDZIANE:

  • znajomość systemów klasy SIEM na poziomie obsługi incydentów
  • umiejętność podstawowej analizy złośliwego oprogramowania
  • posiadanie certyfikatów potwierdzających umiejętności
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media