Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 16/07/2018.

Samodzielny Księgowy (K/M)

Wrocław, dolnośląskie

SPRING PROFESSIONAL

Opis stanowiska pracy

Zadania osoby zatrudnionej na stanowisku Samodzielny księgowy:

  • Prowadzenie pełnej księgowości (księgi rachunkowe) w oparciu o obowiązujące standardy i przepisy podatkowe (np. polska ustawa o rachunkowości, IFRS, US GAAP itp.)
  • sporządzanie deklaracji podatkowych (VAT, CIT) oraz sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP),
  • analiza i uzgadnianie sald w ramach prowadzonych zapisów księgowych,
  • ewidencja wyciągów bankowych,
  • prowadzenie rozrachunków oraz rozliczeń zakupu i sprzedaży,
  • ewidencjonowanie i kontrola majątku trwałego Klientów,
  • udział w procesach księgowego zamykania miesiąca i roku.
  • dekretowanie i księgowanie dokumentów,
  • księgowanie i wyliczenia rezerw, wycen walutowych, podatku odroczonego, rozliczeń międzyokresowych kosztów itp.,
  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami,

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (rachunkowość/finanse),
  • min. 3-letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku w dziale księgowym lub w biurze rachunkowym,
  • doświadczenie w zakresie samodzielnego okresowego i rocznego zamykania ksiąg rachunkowych,
  • bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości oraz przepisów prawnych i podatkowych (VAT i CIT),
  • bardzo dobra, praktyczna znajomość pakietu Microsoft Office, w szczególności Excel,
  • umiejętności obsługi programów księgowych (ERP Optima, Symfonia)
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • dobra organizacja pracy, dokładność, skrupulatność w realizacji powierzonych zadań;
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym, wystarczającym do kontaktu z klientem zagranicznym.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • atrakcyjne wynagrodzenie podstawowe + bonusy uzależnione od wyników finansowych
  • możliwość pracy z zagranicznym klientem korporacyjnym,
  • pracę w kancelarii prawnej o ciekawym, niszowym profilu działalności.

Spring Professional to lider profesjonalnych rekrutacji. Specjalizujemy się w... procesach związanych z doborem specjalistów, kierowników oraz kadry menedżerskiej średniego i wyższego szczebla w obszarach Engineering, Finance, Sales & Marketing, Property & Construction, Supply Chain & Logistics, Lifescience, Legal i IT. Jesteśmy częścią grupy Adecco – wiodącego w świecie dostawcy rozwiązań HR, działającego w ponad 60 krajach i zatrudniającego ponad 31 tysięcy pracowników. Obecność Spring w największych miastach świata zapewnia naszym klientom szeroki zasięg krajowy i międzynarodowy. Działamy w 16 krajach, zatrudniamy ponad 723 konsultantów i stale się rozwijamy.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
12/07/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Praca Analityka , Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa , Praca Finanse