Samodzielny Księgowy / Główny Księgowy (m/k)

Opole, opolskie

Grafton Recruitment Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

5-11-52505

Dla naszego Klienta, międzynarodowej organizacji z branży automotive, zlokalizowanej w Opolu poszukujemy obecnie Kandydatów na stanowisko:

Jest to samodzielne stanowisko, Księgowy będzie odpowiedzialny za cały zakład produkcyjny i będzie odpowiedzialny za raportowanie do centrali zagranicą.
Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:
- Prowadzenie ksiąg rachunkowych firmy zgodnie z ustawą o rachunkowości, MSR oraz przepisami prawa podatkowego,
- Odpowiedzialność za poprawne księgowanie środków trwałych, zapasów, zobowiązań, należności
- Przygotowywanie zwrotu VAT
- Sporządzanie sprawozdań finansowych, raportów okresowych, rozliczeń podatkowych i niezbędnych zestawień finansowych,
- Współpraca z audytem podczas zamknięcia roku
- Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (GUS, raport Intrastat),
- Przygotowywanie raportów na potrzeby organizacji
- Nadzór nad płynnością finansową,
- Przygotowywanie i wdrażanie wewnętrznych standardów z zakresu księgowości,

Wymagania:
- Min 4 lata doświadczania na zbliżonym stanowisku w firmie produkcyjnej
- Wykształcenie wyższe kierunkowe
- Dobra znajomość języka angielskiego – raportowanie w języku angielskim
- Znajomość systemu JDE będzie atutem
- Bardzo dobra organizacja pracy

Wymagania:
Wymagania:

Korzyści:

Ostatnia aktualizacja:
03/06/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa , Praca Administracja biurowa , Praca Finanse