Samodzielny/a Księgowy/a

Biernacki Sp. J.

Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

Samodzielna praca na stanowisku Księgowego / Księgowej - prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów oraz ewidencji przychodów opodatkowanych ryczałtem.

Obowiązki:

  • Przyjmowanie, weryfikacja i wprowadzanie dokumentów do systemu księgowego.
  • Prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów oraz ewidencji przychodów opodatkowanych ryczałtem.
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.
  • Prowadzenie rejestrów VAT.
  • Sporządzanie list płac oraz rozliczanie umów zlecenie i umów o dzieło.
  • Prowadzenie kartotek wynagrodzeń.
  • Sporządzanie i wysyłanie deklaracji ZUS.
  • Sporządzanie i wysyłanie plików JPK.
  • Sporządzanie i wysyłanie deklaracji oraz informacji podatkowych m.in.: VAT-7 / 7K, VAT-UE, VAT-27 / 27K, PCC-3, PIT-11, PIT-8AR, PIT-4R.
  • Obliczanie kwot zaliczek na podatek dochodowy płatnych przez podatnika lub płatnika.
  • Udzielanie odpowiedzi na pytania klientów z zakresu m.in. prawa podatkowego, prawa pracy, obowiązkowych ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych.

Wymagania

Od kandydatów oczekujemy:

  • Kilkuletniego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku w biurze rachunkowym.
  • Praktycznej znajomości przepisów prawa podatkowego, prawa pracy, ubezpieczeń ZUS i NFZ.
  • Dobrej znajomości obsługi programów księgowych i płacowych (Insert) oraz biurowych programów użytkowych.
  • Uczciwości, rzetelności, dokładności oraz dociekliwości a także uprzejmości oraz wysokiej kultury osobistej.

Prezentacja firmy

Biuro rachunkowe Biernacki Sp.J. działa od 1995 roku. W chwili ob... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
14/07/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Czas trwania umowy
3 m-ce okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa