AMS Metal Sp. z.o.o

Poszukujemy pracownika na stanowisko:

Samodzielna Księgowa

Od: AMS Metal Sp. z.o.o
Miejsce pracy: Siemianowice Śląskie

Opis stanowiska

  • współprowadzenie pełnej księgowości spółek zgodnie z przepisami podatkowymi i rachunkowymi,
  • prowadzenie dokumentacji magazynowej (kontrola i rozliczanie dokumentów magazynowych, rozliczanie kosztów produkcji),
  • sporządzanie deklaracji i rozliczeń podatkowych,
  • udział w sporządzaniu sprawozdań finansowych wymaganych przepisami prawa,
  • przygotowywanie raportów dla celów zarządczych,
  • kontrola prawidłowego obiegu dokumentów księgowych,
  • nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami działalności firmy,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi,
  • aktywna współpraca z innymi działami spółki i kontrahentami,
  • wspieranie kluczowych decyzji dotyczących działalności firmy.

Wymagania

  • min. pięcioletnie doświadczenie na stanowisku Samodzielnego Księgowego,
    (wykształcenie wyższe ekonomiczne (Finanse, Rachunkowość, Ekonomia)),
  • doświadczenie w rozliczaniu, dokumentów magazynowych (dotyczących dostaw , wyrobów gotowych, rozliczanie kosztów produkcji,
  • ugruntowaną wiedzę z zakresu przepisów podatkowych (głownie VAT/CIT),
  • znajomość zagadnień związanych z rozliczaniem kosztów w firmie produkcyjnej,
  • znajomość zagadnień związanych z wewnątrzwspólnotowym nabyciem i dostawą towarów i usług,
  • bardzo dobrą obsługę programów MS Office (w szczególności MS Excel),
  • doświadczenie w pracy z systemem programu Symfonia,
  • dobrą organizację pracy własnej, systematyczność, dokładność, skrupulatność,
  • odpowiedzialność oraz samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań,
  • zdolności komunikacyjne, nastawienie na współpracę w zespole,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,

Oferujemy

  • ciekawą pracę z wyzwaniami w firmie produkcyjno-usługowo-handlowej działającej na rynkach międzynarodowych,
  • możliwość rozwoju zawodowego.