Samodzielna księgowa (m/k)

Michael Page

Gliwice, śląskie

Michael Page Michael Page

Rola dla osób, które chcą mieć szeroki zakres obowiązków, ale nie chcą odpowiedzialności głównego księgowego.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest firma z branży TSL oraz logistyki kontraktowej, firma pracuje na polskim systemie klasy ERP z obiegiem dokumentów, w trakcie pandemii cały dział pracował zdalnie.

Opis stanowiska

  • Współodpowiedzialność za prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz polityką Grupy
  • Zapewnienie prawidłowego i terminowego dokonywania operacji księgowych
  • Kontrola merytoryczna dokumentów i prawidłowości zapisów księgowych
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Uzgadnianie kont
  • Współpraca z audytorami, bankami, organami podatkowymi oraz innymi instytucjami zewnętrznymi (tj. ZUS, GUS)
  • Udział w sporządzaniu sprawozdań finansowych RZiS, BS, CF, statystycznych, deklaracji podatkowych i innych wynikających z przepisów (PIT, CIT, VAT, VAT-UE, plików JPK)
  • Planowanie, zatwierdzanie i dokonywanie płatności
  • Tworzenie zestawień, analiz, raportów

Profil kandydata

  • Kilkuletnie doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu księgowości spółek prawa handlowego lub na stanowisku zastępcy głównego księgowego
  • Znajomość ustawy o rachunkowości i obowiązujących przepisach podatkowych
  • Praktyczna znajomość MS Excel (funkcje, wyszukania i sumy, tabele przestawne)
  • Znajomość i doświadczenie w obsłudze systemów klasy ERP (OPTIMA mile widziane)
  • Wykształcenie minimum średnie z zakresu finansów, rachunkowości lub ekonomii
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym

Oferujemy

Nasz Klient oferuje bogaty pakiet benefitów, praca w centrum Gliwic.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Gliwice
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page