Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 17/11/2018.

Sales Manager

Kraków, małopolskie

SPRING PROFESSIONAL

Opis stanowiska pracy

For our Client we are looking for a Sales Manager

The ideal candidate will have previous experience in natural stone distribution, Stone cutting  and/or kitchen manufacturers and retailers in the assigned area.

Tasks:

  • Sales and promotion activities in the assigned area in coordination with the General Sales Strategy
  • Market analysis, reporting and sale forecast
  • Creation of new customers and business opportunities

Wymagania

Skills

  • Previous sales experience 5 years in tiles, natural stone, HoReCa Sectors
  • Consolidated relationship with fabricators and key customer
  • Fluent English, intermediate Czech language is must

The position implies to travel in the assigned area and regular monthly meetings at the headquarters in Italy

Spring Professional to lider profesjonalnych rekrutacji. Specjalizujemy się w... procesach związanych z doborem specjalistów, kierowników oraz kadry menedżerskiej średniego i wyższego szczebla w obszarach Engineering, Finance, Sales & Marketing, Property & Construction, Supply Chain & Logistics, Lifescience, Legal i IT. Jesteśmy częścią grupy Adecco – wiodącego w świecie dostawcy rozwiązań HR, działającego w ponad 60 krajach i zatrudniającego ponad 31 tysięcy pracowników. Obecność Spring w największych miastach świata zapewnia naszym klientom szeroki zasięg krajowy i międzynarodowy. Działamy w 16 krajach, zatrudniamy ponad 723 konsultantów i stale się rozwijamy.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
19/07/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Sprzedaż - Account Management