Opis stanowiska pracy

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zatrudni na stanowisko:

Renowator / Konserwator

Zakres obowiązków:

  • realizacja zadań projektu pn. „Konserwacja muzealiów i archiwaliów PMA-B. Konserwacja waliz, koszy wiklinowych, puszek po cyklonie B, przedmiotów zaopatrzenia ortopedycznego, hełmów, butów, zabytków archeologicznych i listów obozowych. Digitalizacja dokumentów i planów zespołu Zentralbauleitung. Etap V.”
  • wykonywanie zabiegów konserwatorskich;
  • prowadzenie badań dotyczących stanu zachowania obiektów;
  • identyfikacja materiałów, z których wykonane są obiekty;
  • wykonywanie dokumentacji konserwatorskich według zasad przyjętych w Pracowniach Konserwatorskich;
  • przygotowanie obiektów do magazynowania, eksponowania i transportu,

Wymagania kwalifikacyjne:

  • wykształcenie wyższe na poziomie magistra (preferowane kierunki: konserwacja i restauracja dzieł sztuki; archeologia w specjalizacji konserwacja zabytków archeologicznych lub pokrewne w zakresie konserwacji obiektów historycznych);
  • doświadczenie praktyczne w konserwacji zabytków;
  • umiejętność pracy samodzielnej oraz pracy w zespole;
  • umiejętność planowania i organizowania pracy własnej, samodzielność oraz zaangażowanie w przydzielone zadania;
  • dokładność, skrupulatność w wykonywaniu powierzonych obowiązków;
  • otwartość na nowe wyzwania;
  • wysoka kultura osobista i wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne (otwartość, komunikatywność).

Życiorys wraz z listem motywacyjnym należy przesłać za pomocą opcji "Aplikuj" lub na adres email: aleksandra.papis@auschwitz.org

Osoba do kontaktu: Aleksandra Papis, tel. 33 844 8170 (preferowany kontakt mailowy)

okres składania podań: od 4 luty 2021 r. do skutecznego zakończenia naboru.

Prezentacja firmy

Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
31/03/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Architektura, Praca Inne, Praca Praca fizyczna