Regional PR Manager (możliwość pracy zdalnej)

Michael Page

Praca zdalna z całej Polski lub stacjonarna w Warszawie, zagranica

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta, światowego lidera w swojej dziedzinie, z ponad 100-letnią tradycją, w tym prawie 60-letnią na rynkach europejskich, poszukuję Regionalnego PR Managera na Europę i Bliski Wschód, który na nowo tworzonym, samodzielnym stanowisku wesprze globalny dział komunikacji produktowej z obszaru "industrial" w formie pracy zdalnej z dowolnego rejonu Polski lub pracy stacjonarnej bezpośrednio z siedziby w Warszawie.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest światowy lider w swojej dziedzinie, z ponad 100-letnią tradycją, w tym prawie 60-letnią na rynkach europejskich, który zajmuje się wytwarzaniem produktów z obszaru budowy, przemysłu wydobywczego, petrochmicznego i innych.

Opis stanowiska

Do obowiązków na stanowisku Regionalnego PR Managera należeć będą m.in.:

  • Rozwój, realizacja i wdrożenie strategii PR, wspierającej cele marketingowe w odniesieniu do produktów i klientów komercyjnych z obszaru industry - od strategii lokalnej po strategię rynkową o zakresie globalnym;
  • Budowanie świadomości marki na rynkach Europy i Bliskiego Wschodu, w tym oczywiście również w Polsce;
  • Angażowanie ambasadorów marki w aktywności zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych celem zwiększenia widoczności, zainteresowania i tym samym popytu na produkty;
  • Nawiązywanie i rozwijanie relacji z wpływowymi dziennikarzami prasowymi, cyfrowymi, handlowymi czy telewizyjnymi oraz key opinion leaderami z branży; budowanie swojej eksperckości wśród klientów komercyjnych, key opinion leaderów, influencerów czy ambasadorów marki;
  • Pomoc w tworzeniu i wspieraniu specyficznych dla produktów programów w mediach społecznościowych, pomoc w identyfikacji KOL w mediach społecznościowych;
  • Tworzenie projektów komunikatów prasowych i innych materiałów prasowych zgodnie z PR-ową strategią produktów;
  • Aktywne monitorowanie potencjalnych sytuacji kryzysowych w branży oraz reprezentowanie Klienta w kontaktach z mediami celem utrzymania reputacji marki;
  • Wsparcie ad hoc dla działu komunikacji korporacyjnej;
  • Odbywanie podróży służbowych (10-15% czasu pracy), głównie do UK, US, ME.

Profil kandydata

Od Kandydatów oczekuje się m.in.:

  • Ukończenia studiów (min. licencjat) z jednej z następujących dziedzin: komunikacji, PR, dziennikarstwa czy marketingu;
  • Minimum 5-letniego doświadczenia w PR produktowym po stronie agencji lub korporacji w dziedzinie pokrewnej;
  • Doświadczenia w pracy w regionie lub w Polsce, ale z kooperacją z rynkami międzynarodowymi;
  • Doskonałych umiejętności komunikacji pisemnej i werbalnej
  • Doskonałych zdolności organizacyjnych, interpersonalnych, zarządzania projektami;
  • Doświadczenia w koordynowaniu pracy agencji i innych dostawców zewnętrznych;
  • Doświadczenia w monitorowaniu mediów i korzystaniu z usług PR Newswire;
  • Wyjątkowej dbałości o szczegóły i deadline'y;
  • Biegłej znajomości języka angielskiego; znajomość innych języków będzie dodatkowym atutem;
  • Znajomość mediów społecznościowych oraz trendów produktowych w branży będą dodatkowym atutem.

Oferujemy

Kandydatowi oferujemy:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie;
  • Prywatną opiekę medyczną;
  • Możliwość pracy zdalnej;
  • Pracę w międzynarodowym środowisku;
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Praca zdalna z całej Polski lub stacjonarna w Warszawie
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page