Redaktor portalu Wirtualne Muzea Małopolski

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie

30-233 Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie poszukuje osoby na stanowisko redaktora portalu Wirtualne Muzea Małopolski w związku z realizacją projektu „Wirtualna Małopolska” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.

Zakres obowiązków:

• pisanie, redakcja i korekta tekstów informacyjnych, popularyzatorskich i promocyjnych

• praca nad strukturą i funkcjonalnościami portalu

• współpraca z muzeami oraz innymi instytucjami

• aktualizacja treści na portalu i w serwisach społecznościowych portalu

• pozyskiwanie i weryfikacja praw do treści publikowanych na portalu

Oferujemy:

• pracę w instytucji o ugruntowanej pozycji

• stabilne zatrudnienie

• możliwość rozwoju zawodowego

• pakiet świadczeń socjalnych

• bardzo dobrą atmosferę pracy

Wymagania

Oczekiwania:

• wykształcenie wyższe z zakresu historii sztuki ze szczególnym uwzględnieniem sztuki dawnej

• doświadczenie w zakresie redagowania wydawnictw związanych z dziedzictwem kulturowym

• doświadczenie w zakresie upowszechniania treści dotyczących dziedzictwa kulturowego

• doświadczenie w pracy związanej z interpretacją dziedzictwa kulturowego

• umiejętność zarządzania treściami tekstowymi i graficznymi w systemie informatycznym

• zainteresowanie dziedzictwem kulturowym Małopolski, muzealnictwem i sztuką dawną

• umiejętność pisania tekstów informacyjnych, popularyzatorskich i promocyjnych z zakresu szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego

• znajomość zagadnień z zakresu prawa autorskiego i licencji Creative Commons

• dobra znajomość języka angielskiego w piśmie

• doskonała znajomość pakietu Microsoft Office

• doskonała znajomość zasad redakcji i adiustacji

• orientacja we współczesnych trendach w muzealnictwie i wirtualnych formach uczestnictwa w kulturze

• doświadczenie w zamawianiu tekstów i współpracy z autorami

• solidność, dokładność i elastyczność w organizowaniu czasu pracy

• zdolność pracy zadaniowej/projektowej

• umiejętność pracy pod presją (czasu, zadań i ich celów)

• odpowiedzialność i samodzielność w działaniu

• konstruktywne podejście do trudności napotykanych podczas realizacji projektu

• umiejętność pracy w zespole

• wysoka kultura osobista

Mile widziane:

• wykształcenie wyższe z zakresu etnografii lub archeologii

• doświadczenie w zakresie realizacji projektów z zastosowaniem nowych technologii

• znajomość narzędzi blogowych

• doświadczenie w prowadzeniu własnego bloga

• doświadczenie w prowadzeniu warsztatów edukacyjnych

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie do nas CV i listu motywacyjnego oraz próbki autorskiego tekstu (maksymalnie 1 strona standardowa) pt. Moje ulubione muzeum spośród prezentowanych na portalu Wirtualne Muzea Małopolski w terminie do 15 września 2017 r.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Prosimy o dopisanie w CV poniższej klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie z siedzibą przy ul. 28 lipca 1943 nr 17c, 30-233 Kraków, w celu realizacji procesu rekrutacji i archiwizacji, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. 2015, poz. 2135 z późn. zm.). Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych oraz ich poprawiania. Dane zostały podane dobrowolnie.

Oferty niezawierające zgody na przetwarzanie danych nie będą rozpatrywane.

Prezentacja firmy

Jesteśmy samorządową instytucją kultury Województwa Małopolskiego... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
11/09/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Tłumaczenia / Wydawnictwa / Redakcja