Opis stanowiska pracy

Prężnie rozwijający się portal edukacyjny dla dzieci zatrudni, w biurze w Poznaniu, osobę z wykształceniem polonistycznym/edytorskim na stanowisko:

Redaktor/korektor tekstów

Jeśli:

- jesteś osobą pracowitą i systematyczną, potrafisz odnaleźć się w pracy mozolnej i żmudnej
- Twoja dokładność i troska o szczegóły sprawiają, że nazywają Cię perfekcjonistą/-ką
- pracujesz zawsze z pasją i pełnym zaangażowaniem, bo nie wyobrażasz sobie inaczej
- potrafisz zadbać o nienaganną polszczyznę i rozwikłać różne problemy językowe
- posiadasz analityczny umysł i umiejętność logicznego myślenia
- z przyjemnością zamieniasz chaos w ład i porządek
- lubisz pracować w małym zespole, w atmosferze spokoju i skupienia
- czujesz, że praca na rzecz dzieci to coś, czemu chcesz się poświęcić

być może jesteś tą osobą, której szukamy.

Powierzymy Ci m.in. redakcję i korektę językową wierszy, bajek, opowiadań i artykułów dla dzieci oraz innych materiałów dydaktycznych (np. łamigłówek i ćwiczeń) z wielu dziedzin na poziomie szkoły podstawowej. Weźmiesz również udział w pracy twórczej całego zespołu przy opracowywaniu rozmaitych pomocy edukacyjnych dla przedszkolaków i uczniów, a także w pracach biurowych związanych z funkcjonowaniem i rozwojem serwisu.

Wymagania

Oczekujemy od Ciebie:

- zacięcia pedagogicznego, chęci oddania się pracy dla dzieci
- bardzo dobrej znajomości reguł gramatycznych, ortograficznych, interpunkcyjnych i stylistycznych j. polskiego, a także wyczucia w kwestiach leksykalnych
- ponadprzeciętnej uważności w wyłapywaniu literówek i innych błędów językowych
- dociekliwości w rozwiązywaniu zawiłych problemów języka polskiego
- otwartości, elastyczności i gotowości do szukania najlepszych pomysłów i rozwiązań
- rozróżniania podstawowych pojęć matematycznych (sic!) z zakresu szkoły podstawowej
- skrupulatności, cierpliwości i wyjątkowej dbałości o jakość efektów pracy

Dodatkowymi atutami będą: umiejętność posługiwania się językiem html, wiedza z zakresu psychologii lub pedagogiki, znajomość zasad SEO copywritingu.

NIE NADAJESZ SIĘ na to stanowisko, jeśli:
- nie zauważasz własnych i/lub cudzych literówek
- nie widzisz sensu wielokrotnego sprawdzania tej samej rzeczy
- układanie, porządkowanie, wprowadzanie danych nudzi Cię
- jesteś ekstrawertykiem i lubisz pracować w dużej grupie ludzi
- wydaje Ci się, że wszystko wiesz najlepiej.

Oferujemy Ci stabilną pracę w małym zespole z wielką pasją oraz możliwość uczestniczenia w wartościowym i rozwijanym na szeroką skalę przedsięwzięciu, w którym Twoja praca zawsze będzie miała sens. W naszej firmie przykładamy dużą wagę do przestrzegania zasad etyki biznesu, zapewniania pracownikom komfortu pracy oraz do tego, by każdy pracownik mógł zachować równowagę między życiem zawodowym i prywatnym.

Oferta dotyczy pracy stacjonarnej w biurze firmy (NIE pracy zdalnej).

Jeśli czujesz, że to praca dla Ciebie, złóż nam swoją ofertę (CV oraz list motywacyjny) w terminie do 15.07.2020 r. Odpowiemy tylko na wybrane zgłoszenia.

Firma jest właścicielem serwisu edukacyjnego SuperKid.pl przeznaczonego dla dzieci... przedszkolnych oraz uczniów szkoły podstawowej. Naszą misją jest zapewnienie rodzicom, nauczycielom i terapeutom wysokiej jakości materiałów dydaktycznych, by umożliwić jak najpełniejsze rozwijanie drzemiącego w dzieciach potencjału.  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
01/07/2020
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Premie, dodatki:
po zakończeniu okresu próbnego - dodatek na aktywność sportową, po roku pracy - dodatek urlopowy, dodatek świąteczny, dodatek na aktywność sportową, premia roczna, okazjonalne premie uznaniowe w zależności od jakości pracy
Praca Administracja biurowa , Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia , Praca Tłumaczenia / Wydawnictwa / Redakcja