REDAKTOR/DZIENNIKARZ LOKALNEGO PORTALU INFORMACYJNEGO. RESEARCHER / NEWS COPYWRITER

Mediamass 365

41-902 Bytom, śląskie

Opis stanowiska pracy

Poszukujemy osób do redakcji portali informacyjnych na terenie Śląska, w szczególności zorientowanych w tematach związanych z życiem wybranego miasta lub ich grupy: Będzin, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Radzionków, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Tychy, Świętochłowice.

Poszukujemy osób z różnym stażem i doświadczeniem zawodowym, również początkujących copywriterów z zacięciem dziennikarskim, w szczególności lokalnym.

Do obowiązków redakcyjnych będą należeć:
- monitoring i przegląd wydarzeń z miasta/regionu
- wyszukiwanie informacji o bieżących wydarzeniach miast GZM
- opracowywanie artykułów prasowych
- wprowadzanie treści do systemu CMS (Wordpress/Joomla)
- prowadzenie komunikacji w social mediach
- dbanie o wizerunek i budowanie lokalnych relacji medialnych

Oferujemy pracę zdalną z możliwością pracy z redakcją w biurze w zakresie i intensywności dostosowanej do Twoich możliwości. Zarówno w formie praktyk/stazu lub dla bardziej doświadczonych dziennikarzy na podstawie UoD lub UoP. Redakcja portalu może być Twoją pracą dodatkową lub uzupełniającą na studiach.

Wymagania

- umiejętność sprawnego wyszukiwania informacji
- nienaganna polszczyzna
- umiejętność redagowania materiałów prasowych

Super jeżeli już posiadłeś:
- znajomość obsługi Wordpressa lub Joomli
- znajomość redakcyjnej obsługi kanałów SM

Prezentacja firmy

Integrujemy te dziedziny marketingu online, w których jesteśmy ekspertam... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
12/09/2019
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Praktyki
Liczba wakatów:
6
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Wynagrodzenie
7 000PLN - 30 000PLN / Yearly (Brutto)
Branża / kategoria:
Praca Marketing / PR / Social Media, Praca Praca w mediach / dziennikarstwo, Praca Praktyki / Staż