Michael Page Michael Page

Radca Prawny

Wybrany kandydat będzie odpowiadać za kwestie związane z obsługą prawną organizacji - zarówno pod kątem doradztwa prawnego w zakresie transakcji komercyjnych, jak i pod kątem bieżących wewnętrznych spraw korporacyjnych. Osoba na tym stanowisku zajmie się także kwestiami opiniowania umów oraz określania zagrożeń biznesowych.

Informacje o kliencie

Dla naszego klienta, jednego z czołowych europejskich deweloperów, inwestorów oraz zarządców nieruchomości i funduszy, w zawiązku z rozwojem organizacji poszukujemy osoby na stanowisko Radcy Prawnego.

Opis stanowiska

  • Odpowiedzialność za obsługę prawną wszystkich departamentów organizacji, w tym również Zarządu
  • Negocjacje, opiniowanie i sporządzanie umów najmu, umów serwisowych lub marketingowych dotyczących bieżącej obsługi centrum handlowego
  • Opiniowanie decyzji i zapewnienie działania mechanizmów wydawania opinii prawnej
  • Doradztwo prawne w zakresie wszelkich transakcji i zdarzeń niestandardowych
  • Identyfikacja problemów prawnych oraz ryzyka
  • Prowadzenie sporów sądowych, w szczególności o zapłatę należności wynikających z umów najmu
  • Doradztwo prawne w zakresie finansowania i refinansowania nieruchomości komercyjnych
  • Negocjacje umów kredytowych, instrumentów zabezpieczających wykonanie umów kredytowych, umów zastawu, umów przelewu praw na zabezpieczenie, umów podporządkowania
  • Bieżące zarządzanie wewnętrznymi sprawami korporacyjnymi wymagającymi opinii prawnej (umowy pracownicze, koordynacja i archiwizowanie umów, etc.)
  • Wsparcie działu technicznego w procesach inwestycyjnych, w szczególności w zakresie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, decyzji środowiskowych, pozwoleń na użytkowanie
  • Udział w negocjacjach umów z projektantem oraz generalnym wykonawcą
  • Doradztwo prawne w zakresie obsługi korporacyjnej spółek celowych
  • Sporządzenia protokołów ze zgromadzeń wspólników, uchwał zarządu, składanie wniosków do KRS, łączenie i likwidacja spółek
  • Udział w transakcjach nabycia i sprzedaży nieruchomości, w tym udział w procesach due diligence
  • Współpraca z doradcami i kancelariami zewnętrznymi

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe prawnicze
  • Zdany egzamin na Radcę Prawnego lub Adwokata
  • Doświadczenie w samodzielnej pracy w obsłudze przedsiębiorstw
  • Doświadczenie w pracy w kancelariach, lub w średnich czy też dużych firmach międzynarodowych, najlepiej nieruchomościach komercyjnych
  • Zdolność do określania zagrożeń biznesowych
  • Umiejętność zarządzania ryzykiem oraz podejmowania decyzji
  • Umiejętności negocjacyjne
  • Znajomość całościowego procesu inwestycyjnego
  • Mile widziana znajomość prawa międzynarodowego
  • Wysoki poziom umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych
  • Wysoka kultura osobista
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego warunkiem koniecznym
  • Znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem
  • Osoba niezależna, chcąca realizować się w dynamicznym środowisku, gotowa do pogłębiania swojej wiedzy

Oferujemy

  • Praca w międzynarodowej organizacji o silnej i stabilnej pozycji na rynku
  • Duża odpowiedzialność biznesowa
  • Stabilne i atrakcyjne warunki zatrudnienia

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page