Opis stanowiska pracy

Podlaski Oddział Straży Granicznej z siedzibą w Białymstoku

Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:

radca prawny W Referacie Prawnym

15-370 Białystok ul. gen. Józefa Bema 100

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • opracowuje opinie prawne w sprawach zleconych przez Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej celem przedstawienia stanu prawnego zleconych mu spraw;
  • zastępuje prawnie i procesowo Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w rozprawach sądowych w celu należytego zabezpieczenia interesów POSG;
  • opisuje pod względem legislacyjnym projekty normatywne aktów prawnych celem należytego zabezpieczenia informacji w POSG;
  • opracowuje informacje dla Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej dotyczące przepisów obowiązujących w Straży Granicznej celem należytego zabezpieczenia informacji w POSG;
  • uczestniczy w przygotowaniu umów zawieranych przez Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej celem zapewnienia zgodności z prawem zawieranych umów;
  • uczestniczy w prowadzonych w imieniu Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej rokowaniach zmierzających do nawiązania, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego;
  • udziela informacji o obowiązujących przepisach na wniosek organizacji społecznych i zawodowych działających na terenie POSG, a także funkcjonariuszom i pracownikom pełniącym służbę lub zatrudnionym w POSG w zakresie przepisów mających wpływ na ich prawa i obowiązki wynikające ze stosunku służby lub pracy w Straży Granicznej.

Warunki pracy

  • praca administracyjno - biurowa w systemie jednozmianowym w siedzibie Urzędu;

  • obsługa interesanta zewnętrznego;

  • praca przed monitorem ekranowym powyżej połowy czasu pracy;

  • praca na I piętrze budynku bez windy i podjazdów, w którym nie ma pomieszczeń higieniczno - sanitarnych przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych;

  • narzędzia i materiały do pracy: komputer, dukarka, kserokopiarka, telefon, niszczarka.

Inne informacje:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

  • Wynagrodzenie na powyższym stanowisku wynosi 2 377,39 zł brutto + dodatek stażowy

  • Dokumenty należy składać osobiście w siedzibie Urzędu lub listownie. Oferty nadane po terminie nie będą rozpatrywane

  • Rozpatrzeniu nie bądą podlegać oferty niespełniające wymagań określonych w ogłoszeniu, a także oferty które nie zawierają kompletu wymaganych oraz opatrzonych datą i własnoręcznym podpisem kandydatki / kandydata dokumentów lub oświadczeń

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze;
aplikacja radcowska i złożony egzamin radcowski.

doświadczenie zawodowe/staż pracy

co najmniej 3 lata i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego
w obszarze prawa

pozostałe wymagania niezbędne:

  • Wpis na listę radców prawnych
  • Bardzo dobra znajomość prawa
  • Umiejętność stosowania prawa w praktyce
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

wymagania dodatkowe

    Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

    • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
    • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
    • List motywacyjny lub podanie (opatrzone datą i własnoręcznym podpisem)
    • Kopia dokumentu potwierdzającego wpis na listę radców prawnych
    • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
    • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

    Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
    Dokumenty należy złożyć do: 2022-12-25
    Decyduje data:stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
    Miejsce składania dokumentów:
    ul. gen. Józefa Bema 100
    15-370 Białystok
    z dopiskiem: "oferta pracy - radca prawny / ogłoszenie nr 111642"

    Prezentacja firmy

    Pracodawca opublikował ofertę pracy w ramach Biuletynu Informacji Public... Rozwiń

    Dodatkowe informacje

    Ostatnia aktualizacja:
    05/12/2022
    Wymiar etatu:
    Pełny etat
    Rodzaj umowy:
    Na czas nieokreślony
    Liczba wakatów:
    1
    Min. doświadczenie:
    1 rok
    Min. wykształcenie:
    Wyższe licencjackie
    Branża / kategoria:
    Praca Administracja Publiczna

    Więcej ofert pracy od tego pracodawcy