Radca Prawny - Zespół Obsługi Prawnej Procesów Wsparcia

Bank Gospodarstwa Krajowego

Warszawa, mazowieckie

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Dbając o zrównoważony rozwój kraju, bank jest obecny w każdym regionie Polski.

W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne, które dziś działają już w Brukseli, Frankfurcie, Londynie i Amsterdamie. BGK ma unikalne doświadczenie w finansowaniu, inwestowaniu, udzielaniu poręczeń i gwarancji oraz dystrybucji funduszy unijnych. Podstawą działalności BGK jest odpowiedzialny, etyczny i zrównoważony biznes, dlatego bank podejmuje szereg inicjatyw promujących przedsiębiorczość, innowacje, ekologię i uczciwe traktowanie pracowników, partnerów i klientów.

Miejsce pracy: Warszawa

Odpowiedzialność i zadania:

  • Świadczenie doradztwa prawnego w powierzonym zakresie (sprawy pracownicze, zamówienia publiczne, outsourcing, IT, komunikacja, nieruchomości)
  • Doradztwo prawne w zakresie legislacji zewnętrznej i wewnętrznej - opiniowanie projektów aktów prawnych z zakresu prawa powszechnego, tworzenie i opiniowanie projektów aktów normatywnych
  • Świadczenie doradztwa prawnego w zakresie zasad funkcjonowania fundacji
  • Uczestnictwo w negocjacjach, w tym z Klientami banku
  • Zadania z zakresu zarządzania i monitorowania ryzyka prawnego

Oczekiwania:

  • Wyższe wykształcenie prawnicze i uprawnienia radcy prawnego
  • Minimum 3 lata doświadczenia w świadczeniu pomocy prawnej na stanowisku samodzielnego radcy prawnego/adwokata
  • Doświadczenie w podmiotach sektora finansowego będzie dodatkowym atutem
  • Wiedza na temat obszaru prawa pracy, zamówień publicznych, outsourcingu, IT, prawa własności intelektualnej oraz funkcjonowania fundacji
  • Dobra znajomość języka angielskiego uwzględniająca terminologię prawniczą, pozwalająca na samodzielne redagowanie dokumentów oraz opiniowanie i negocjowanie umów (znajomość innego języka obcego będzie dodatkowym atutem)
  • Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu oraz zdolność do podejmowania samodzielnych decyzji
  • Odpowiedzialność, terminowość i skrupulatność
  • Znajomość pakietu MS Office, baz Lex/Legalis

U nas możesz liczyć na:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Ubezpieczenie na życie
  • Pracowniczy Program Emerytalny oraz Świadczenie z ZFŚS
  • Atrakcyjny system wynagradzania i premiowy
  • Opieka medyczna Lux Med
  • Karta MultiSport
  • Elastyczne godziny pracy i praca zdalna
  • Doskonała lokalizacja biura (centrum)
  • Płatny Program Poleceń Pracowników
  • Sekcje sportowe np. piłka nożna, biegi, narciarstwo, rowery, żeglarstwo, taniec
  • Program wolontariatu pracowniczego z godzinami wolnymi na jego realizację
  • Program Wsparcia Power Bank
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.