Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 22/02/2018.

Project Manager

Gdańsk, pomorskie

NATEK Poland Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

We would like someone to join our team who has experience with Project Management at least 5 years and with project in Telco area in software development or software consulting areas.

You will responsible for:

  • Coordination and managing project teams to deliver personalization & fulfilment solutions (card &/or servers) in compliant with customer requirements,
  • Delivery of the solutions at committed time, with quality and cost control to ensure customer satisfaction,
  • Assessment and analysis of customer requirements in conjunction with internal solutions,
  • Defining the project management plan and developing all project management related documents,
  • Providing regular visibility, both internally and externally, on project progress, risks, contingency plan and issues with proper alerts and escalations,
  • Managing testing and relative activities for customer acceptance,
  • Ensuring handover to the customer support team after project launch,
  • Participating and assisting Sales and Marketing in project priorities, quotation, schedules, feasibility study during pre- sales and project kick off phases,
  • Traveling once per 2 months will be required ( duration of the trip: one week)

Benefits:

  • Work in innovative projects for the biggest worldwide brands;
  • Your professional career growth by matching your skills and plans with the suitable projects;
  • Possibility to work in other NATEK European branches;
  • Opportunity to exchange knowledge in international team;
  • Attractive salary referring to your skills and experience;
  • Company social events;
  • Private health care;
  • Multisport card;
  • Relocation package.

NATEK jest wiodącym dostawcą usług outsourcingu oraz konsultingu IT w Środkowej i... Wschodniej Europie. Założony w 2004 roku, NATEK stworzył globalną organizację w celu nawiązania długoterminowych partnerstw z prestiżowymi, międzynarodowymi korporacjami poprzez zapewnienie najwyższego standardu usług. Obecnie zatrudniamy ponad 450 pracowników, posiadamy nasze oddziały w Polsce, Słowacji, Republice Czeskiej, Rumunii i Bułgarii oraz przedstawicielstwo na Ukrainie.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
04/02/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Praca IT - Project Management , Praca IT - Programowanie / Analizy , Praca Kadra zarządzająca , Praca IT - Konsulting , Praca IT - Kontrola jakości