Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 25/02/2018.

Project Management Office Associate

Kraków, małopolskie

Work Service Express.

Opis stanowiska pracy

Grupa Work Service działa od 1999 roku i jest największą agencją zatrudnienia w Polsce.
Oferujemy pracę tymczasową, stałą i za granicą. Każdego roku dzięki nam zatrudnienie znajduje blisko 300 tysięcy osób. Już ponad 3000 pracodawców wybrało Work Service na swojego partnera w biznesie, dlatego jesteśmy w stanie znaleźć dla Ciebie najbardziej odpowiednie miejsce pracy u sprawdzonych pracodawców.

Nr wpisu do Rejestru Agencji Zatrudnienia: 2010.

Main responsibilities:

o PMO administration – creation and maintenance of project database and monitoring of status update (tools: Share-point, Trello, MS Office
o Tools administration and maintenance (Excel, PowerPoint, Share-point, Jam, Trello, OneNote, Word, other)
o Building database for tam workload measurement, including timelines and prioritization
o Visualization of team’s portfolio/products
o Travel assistance (hotels, flights, visas, insurance)
o Event arrangements and assistance (bookings, catering, documentation)
o Presentations and communication revamp

Wymagania

Expectations:

o University degree or 4th – 5th year of studies
o Knowledge and experience in using different Microsoft tools, digital technologies and communication channels
o Very good written and verbal communication skills in English (B2/C1)
o Multitasking and flexibility to contribute to team effort by accomplishing related results as needed

Opportunities to learn and practice:

o Experience in fast-moving multinational company
o Working in international environment in global team
o Project Management
o Communication
o Tools (Excel, PowerPoint, Share-point, Jam, Trello, OneNote, Word, other)
o Exposure to the higher management

Firma zajmuje się szeroko pojętymi usługami HR - rekrutacją, ocenami pracowniczymi,... szkoleniami, pracą tymczasową oraz pracą za granicą.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
05/02/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
1
Min. doświadczenie:
Tylko praktyki
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Administracja / Sekretariat