Programista/Projektant LISP

FONON Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

FONON Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie należy do grupy kapitałowej WASKO S.A., która zatrudnia ponad 1000 pracowników w całej Polsce.

Spółka FONON w konsorcjum z firmą Nokia Solutions and Networks Sp. z o.o. jako generalny wykonawstwa realizuje projekt pn. "Budowa infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach NPW ERTMS Część 1 zamówienia" na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych.

GSM-R to system bezprzewodowej łączności cyfrowej dla kolei, jeden z dwóch kluczowych elementów Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym ERTMS. System GSM-R zapewnia komunikację głosową oraz transmisję danych na potrzeby eksploatacji i utrzymania infrastruktury kolejowej oraz zarządzania ruchem pociągów.

Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków:

  • analiza możliwości przygotowania skryptów dla poszczególnych zagadnień projektowych
  • określenie oczekiwań dotyczących działania skryptów
  • wykonywanie skryptów w języku LISP, wspomagających wykonywanie projektów telekomunikacyjnych w programach typu CAD (Autocad, ZWCAD, BricsCAD, GSTARCAD)
  • generowanie plików wynikowych w postaci tekstowej, arkuszy kalkulacyjnych lub plików dwg
  • testowanie działania i poprawności skryptów
  • dostosowywanie istniejących skryptów
  • wykonywanie korekt i optymalizacja działania skryptów

Wymagania:

  • znajomość środowiska CAD (Autocad, ZWcad, BricsCad, GstarCad)
  • zaawansowana praktyczna znajomość zasad tworzenia skryptów w środowisku LISP dla oprogramowania CAD

Mile widziane:

  • znajomość branży telekomunikacyjnej
  • znajomość środowiska GIS

Oferujemy:

  • pracę przy ciekawych projektach w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • zapewniamy długofalową współpracę w oparciu o umowy o dzieło przy tworzeniu skryptów dla środowiska CAD. Działanie skryptów ma na celu wspieranie i optymalizację pracy przy projektach związanych z sieciami telekomunikacyjnymi
  • przekazywanie zadań i określenie wymagań może się odbywać w trybie zdalnym lub w siedzibie naszej firmy w Warszawie lub Gliwicach
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.