Programista. NET

Euvic Sp. z o.o. - ang
Euvic - For more than a decade we operate in the area of Information Services.
Our team consists of more than 700 IT professionals, and the whole Euvic technology group - which brings together IT companies from all over the Poland - over 2000.
We work in 15 premises in Poland and 3 abroad.
Euvic runs over 150 various projects implemented in teams consisting from a few to a few dozen people.
Our projects are mainly systems, Web and Mobile applications.
Despite the fact, that our size is constantly growing, we still operate as a family business and we nurture its values.
We welcome both experienced IT professionals and Information Technology enthusiasts.
Basic information:
Location
Katowice
Number of vacancies
1
Minimum experience
mniej niż 1 rok
Type of contract
Na czas nieokreślony
Working hours
Pełny etat
Salary
? - ? / ? (Brutto)

Zakres zadań:

  • implementacja nowych funkcjonalności,
  • likwidacja zgłoszonych błędów,
  • utrzymanie wysokiej jakości kodu źródłowego
  • komunikacja z członkami zespołu oraz klientami

Wymagania:

  • umiejętność tworzenia oprogramowania w technologii .NET w szczególności .Net Sitecore
  • umiejętność programowania w języku C#
  • znajomość technologii ASP.NET oraz ASP.NET MVC
  • znajomość JavaScript, JQuery, AJAX, HTML, CSS
  • wiedza z zakresu Microsoft SQL Server oraz znajomość T-SQL
  • umiejętność projektowania baz danych na podstawie wymagań biznesowych
  • umiejętności analityczne
  • znajomość języka angielskiego na poziomie swobodnego czytania dokumentacji technicznej

Oferujemy:

  • pracę w ciekawych, międzynarodowych projektach, w najnowszych technologiach i metodologiach
  • możliwość częściowej pracy zdalnej
  • profesjonalny system szkoleń wewnętrznych (językowe i techniczne)
  • dla zainteresowanych możliwość ciekawych wyjazdów zagranicznych
Please apply with the button on the right side of this job offer.