Michael Page Michael Page

Product Manager (m/f)

Product Manager z językiem niemieckim, branża wentylacyjna i klimatyzacyjna.

Informacje o kliencie

Dla naszego klienta, jednego z wiodących europejskich producentów z branży wentylacyjnej i klimatyzacyjnej, poszukujemy kandydata na stanowisko Product Manager w trybie pracy home office.

Opis stanowiska

- Identyfikacja i analiza potrzeb rynku dla aktualnych i nowych produktów;
- Przygotowanie wytycznych polityki asortymentowej, cenowej, sprzedaży oraz komunikacyjnej;
- Tworzenie specyfikacji technicznej produktów oraz zarządzanie procesem tworzenia produktów;
- Nadzór nad wprowadzaniem nowych produktów na rynek;
- Pozycjonowanie i nadzór nad istniejącymi produktami na rynku;
- Opracowanie wytycznych co do zasad projektowania i wykonania produktów, wzgl. opracowanie standardów dla sprzedaży, konstrukcji oraz produkcji;
- Budowanie i dbałość o dobre kontakty z dostawcami;
- Obserwacja rynku oraz konkurencji;
- Koordynowanie strategii produktowej i wprowadzanych innowacji;
- Opracowanie i nadzorowanie przedsięwzięć marketingowych i sprzedażowych w uzgodnieniu z kierownictwem sprzedaży;
- Kontroling produktu;
- Odpowiedzialność za asortyment;
- Realizacja niestandardowych wymagań klientów w porozumieniu ze sprzedażą, produkcją, oraz zgodnie z technologią, w danym wypadku oszacowanie skutków wyprodukowania danego asortymentu;
- Stworzenie narzędzi/dokumentów do kalkulacji oraz sporządzania ofert w porozumieniu z działem konstrukcyjnym, produkcją i kontrolingiem;
- Współpraca z kontrolą jakości w przypadku reklamacji;
- Wspieranie działu sprzedaży przy sporządzaniu ofert technicznych i projektów;
- Współdziałanie w komisjach w zakresie norm i stowarzyszeniach branżowych.

Profil kandydata

- Obowiązkowa znajomość języka niemieckiego, mile widziana znajomość języka angielskiego;
- Wykształcenie wyższe techniczne / Inżynier Produkcji/ Mechanika i Budowa Maszyn/ Technologia produkcji przemysłowej;
- Doświadczenie w zarządzaniu produktem lub sprzedażą;
- Znajomość sytuacji rynkowej w zakresie spawalnictwa/ odpylania/ inżynierii procesowej/ techniki pomieszczeń czystych;
- Znajomość statyki, technik spawania, konstrukcji, zarządzania wariantami, programowania;
- Podstawowa znajomość zagadnień handlowych;
- Gotowość do pracy w strukturach/z organizacjami zdecentralizowanymi;
- Komunikatywność oraz dobra organizacja pracy;
- Umiejętność rozwiązywania problemów;
- Umiejętność analizy korzyści i kosztów (zysków i strat).

Oferujemy

- Atrakcyjne warunki zatrudnienia;
- Home Office;
- Przyjemna atmosfera pracy w międzynarodowej firmie.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Zachodniopomorskie
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page