Product Development Technologist OilandGas Drilling

Michael Page

Katowice, opolskie

Michael Page Michael Page

Rozbudowa portfolio produktów chemicznych dedykowanych do Wiertnictwa. Praca wymagająca dogłębnej znajomości chemii jak i technologii płuczki wiertniczej. Firma obecnie posiada w swej ofercie pełen pakiet dodatków do wiertnictwa jak i specjalistyczne laboratorium dedykowane do tego celu. 70 % praca techniczna (laboratoryjna jak i technologiczna) 30 % komercyjna z zespołem handlowym.

Informacje o kliencie

Międzynarodowa korporacja, branża chemiczna, producent chemii specjalistycznej dedykowanej do wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego (inh. korozji, parafin, hydratów, demulgatory, antyskalanty i inne) oraz dodatków do wierceń, kwasowań i szczelinowań hydraulicznych.

Opis stanowiska

  • Opracowywanie nowych produktów w celu rozwoju portfolio środków chemicznych dedykowanych do Wiertnictwa.
  • Wsparcie technologiczne Przedstawicieli Handlowych w trakcie kontaktu z klientem (wizyty u klienta, przygotowanie wycen oferowanych materiałów).
  • Nadzorowanie obecnego portfolio dedykowanego dla Wiertnictwa w oparciu o aktualne przepisy prawne dotyczące substancji chemicznych.
  • Planowanie i nadzorowanie testów polowych - współpraca z inżynierem serwisowym w tym obszarze.
  • Zlecanie, nadzór i wykonywanie badań badawczo-rozwojowych wspólnie z przeznaczonym do tego celu pionem badawczo-rozwojowym.
  • Identyfikacja niszy produktowej, następnie długoterminowy rozwój produktów i know-how w obszarze Wiertnictwa (aktywne poszukiwanie rynków zbytu).
  • Przygotowywanie raportów technologiczno-laboratoryjnych dla klienta.
  • Przygotowanie materiałów komercyjnych dla klienta we współpracy z Działem Marketingu (Broszury, Karty techniczne, itp).

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe techniczne: Technologia Chemiczna lub Wiertnictwo wymagane
  • Doświadczenie w pracy w laboratorium (preferowane)
  • Co najmniej 5 lat doświadczenia w ogólnie pojętej branży O&G (preferowane - płuczki wiertnicze)
  • Umiejętność bezpośredniej pracy z klientem
  • Kreatywność
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Biegła znajomość języka angielskiego

Oferujemy

  • Praca w międzynarodowym zespole
  • Stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej w Europie
  • Przyjazna kultura organizacyjna
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Katowice
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page