Opis stanowiska pracy

Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie obsługa prawna Klientów kancelarii, w szczególności:

• badanie orzecznictwa i nauki prawa;

• kompleksowe prowadzenie spraw przed sądami lub organami administracji publicznej, w szczególności przygotowywanie pism procesowych, udział w posiedzeniach sądowych w Krakowie i w innych miastach;

• przygotowywanie i opiniowanie umów handlowych, w tym w j. angielskim;

• przygotowywanie opinii prawnych;

• kompleksowa obsługa korporacyjna, tj. przygotowanie umów/statutów spółek, prowadzenie postępowań rejestrowych, przygotowywanie dokumentów wewnętrznych (jak np. uchwały organów spółek);

• przygotowywanie materiałów na szkolenia i wystąpienia o tematyce prawniczej (takich jak prezentacje w programie Prezi lub MS PowerPoint, ulotki, materiały pisemne) oraz prowadzenie lub pomoc w prowadzeniu takich szkoleń i wystąpień;

• nadzór nad pracą praktykantów (tj. osób zatrudnionych przez JWMS w ramach praktyk studenckich) i pomoc w ich szkoleniu;

• elektroniczna i tradycyjna archiwizacja dokumentów;

• kontakt i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (np. sądy, urzędy).

Oferujemy:

• zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub – w razie odmiennych oczekiwań Kandydata – w innej formie;

• atrakcyjne warunki współpracy;

• pracę w młodym zespole, w nowoczesnej, rozwijającej się kancelarii, o specjalizacji cennej na współczesnym rynku usług prawnych;

• po okresie próbnym: pakiet prywatnej opieki medycznej oraz pakiet sportowy;

• możliwość rozwoju i doskonalenia umiejętności zawodowych;

• przyjazną atmosferę w pracy.

Wymagania

minimum 3 miesiące doświadczenia zdobytego w ramach pracy lub stażu w kancelarii prawnej;

• mile widziane rozpoczęte studia doktoranckie z zakresu prawa własności intelektualnej, prawa spółek handlowych, prawa cywilnego lub prawa nowoczesnych technologii;

• znajomość obsługi komputera w tym biegła znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, Outlook, PowerPoint);

• biegła znajomość języka angielskiego, umożliwiająca pracę na dokumentach sporządzonych w tym języku (mile widziany ukończony kurs angielskiego języka prawniczego);

• bardzo dobra organizacja pracy, komunikatywność, umiejętność pracy zespołowej i przełączania się między zadaniami, zależnie od ich priorytetu, umiejętność efektywnego działania pod presją czasu;

• wysoka kultura osobista.

Dodatkowym atutem będzie rozpoczęta aplikacja radcowska.

Prezentacja firmy

Kancelaria JWMS jest nowoczesną kancelarią radców prawnych zajmuj... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
15/05/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Prawo / Prokuratura