Prawnik wewnętrzny/In-House lawyer

Instytut Psychiatrii i Neurologii

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

• reprezentowanie Instytutu w charakterze pełnomocnika procesowego;
• udzielanie porad prawnych, konsultacji, wyjaśnień oraz wydawanie opinii prawnych;
• monitorowanie zmian przepisów prawa;
• opracowywanie regulacji wewnętrznych;
• sporządzanie projektów umów oraz udział w spotkaniach negocjacyjnych
z kontrahentami;
• opiniowanie projektów pism przygotowanych przez komórki merytoryczne Instytutu;
• wsparcie prawne dla innych wewnętrznych działów.

Wymagania

• uprawnienia radcy prawnego lub adwokata;
• co najmniej 5 –letnia praktyka w wykonywaniu zawodu radcy prawnego/adwokata;
• doświadczenie w pracy na rzecz organu administracji publicznej, instytutu
badawczego lub uczelni publicznej, jak i podmiotami sektora prywatnego;
• doświadczenie w zakresie prowadzenia postępowań sądowych oraz stosowania
w szczególności przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, Ustawy
o finansach publicznych, przepisów Kodeksu cywilnego, Kodeksu postępowania
cywilnego, Kodeksu pracy, Kodeksu postępowania administracyjnego, Prawo
o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Kodeksu spółek handlowych;
• mile widziane dodatkowe doświadczenie w zakresie restrukturyzacji zobowiązań;
• pełna zdolność do czynności prawnych, niekaralność;
• dobra znajomość języka angielskiego;
• komunikatywność i otwartość;
• dokładność i skrupulatność;
• umiejętność szybkiego reagowania oraz pracy pod presją czasu.

Prezentacja firmy

Instytut Psychiatrii i Neurologii jest ośrodkiem naukowym specjal... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
21/04/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Administracja Publiczna, Praca Doradztwo / Konsulting, Praca Prawo / Prokuratura