Pracownik inżynieryjno-techniczny w Zakładzie Technologii

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Odlewnictwa

30-418 Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

  1. Formułowanie tematyki prac badawczych i przygotowanie wniosków projektowych w konkursach krajowych i zagranicznych.
  2. Prowadzenie prac badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych w zakresie: rozwijania technologii mas wiązanych mechanicznie i chemicznie ze spoiwami organicznymi i nieorganicznymi, wraz z opracowywaniem nowych materiałów formierskich (podstawowych i pomocniczych), pomocy w uruchamianiu ich produkcji i wdrażaniu w zakładach przemysłowych.
  3. Opracowywanie technologii wykonywania odlewów oraz pomocy w uruchamianiu ich produkcji.
  4. Opracowywanie unikalnych i rozwojowych materiałów (materiałów biomimetycznych) przeznaczonych do technologii odlewniczej.
  5. Prowadzenie prac badawczych w zakresie regeneracji osnów ziarnowych mas formierskich i rdzeniowych i utylizacji odpadów odlewniczych.
  6. Upowszechnianie wyników realizowanych prac, uczestnictwo w konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych.
  7. Dbanie o rozwój zawodowy poprzez ugruntowanie posiadanej wiedzy i jej stały rozwój.
  8. Aktywność w relacjach z partnerami naukowymi oraz przemysłowymi.

Wymagania

  1. Stopień magistra inżyniera w zakresie metalurgii, inżynierii materiałowej lub ceramiki, albo stopień naukowy doktora nauk technicznych.
  2. Dorobek naukowo-badawczy w dziedzinie metalurgii, inżynierii materiałowej i/lub ceramiki.
  3. Aktywne uczestnictwo w życiu naukowym.
  4. Aktywny udział w konferencjach i sympozjach.
  5. Mile widziane doświadczenie w realizacji projektów badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych.
  6. Znajomość języka angielskiego, umożliwiająca swobodną komunikację i pracę naukową.
  7. Prawo jazdy kategorii B.
  8. Umiejętność organizacji pracy własnej oraz współpracy w zespole.

Prezentacja firmy

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Odlewnictwa stanowi zaplecze badawc... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
31/01/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Czas trwania umowy
3 miesiące
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca Badania / Rozwój