Pracownik inżynieryjno-techniczny w Centrum Badań Korozyjnych

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Odlewnictwa

30-418 Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

  1. Formułowanie tematyki prac badawczych i przygotowanie wniosków projektowych w konkursach krajowych i zagranicznych.
  2. Prowadzenie prac badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych w zakresie korozji wysokotemperaturowej.
  3. Obsługa mikroskopu elektronowego, oraz samodzielna analiza zdjęć mikroskopowych wraz z analizą danych.
  4. Upowszechnianie wyników realizowanych prac, uczestnictwo w konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych.
  5. Dbanie o rozwój zawodowy poprzez ugruntowanie posiadanej wiedzy i jej stały rozwój.
  6. Aktywność w relacjach z partnerami naukowymi oraz przemysłowymi.

Wymagania

  1. Stopień magistra inżyniera w zakresie inżynierii materiałowej lub stopień naukowy doktora nauk technicznych.
  2. W przypadku posiadania stopnia magistra inżyniera mile widziany otwarty przewód doktorski.
  3. Znajomość procesów na granicy zgorzelina - stop metaliczny oraz wiedza z zakresu inżynierii chemicznej.
  4. Wiedza z zakresu wytwarzania powłok poprzez natrysk cieplny oraz metodami PVD, CVD.
  5. Dorobek naukowo-badawczy w zakresie badań nad korozją wysokotemperaturową w różnych środowiskach.
  6. Aktywne uczestnictwo w życiu naukowym.
  7. Aktywny udział w konferencjach i sympozjach.
  8. Mile widziane doświadczenie w realizacji projektów badawczych, w szczególności projektów badań podstawowych.
  9. Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, umożliwiająca swobodną komunikację i tworzenie prac naukowych na wysokim poziomie.
  10. Umiejętność organizacji pracy własnej oraz współpracy w zespole.

Prezentacja firmy

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Odlewnictwa stanowi zaplecze badawc... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
31/01/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Czas trwania umowy
3 miesiące
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca Badania / Rozwój