Pracownik Działu Technicznego - technik, montażysta

41-902 Bytom, śląskie

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Opis stanowiska pracy

Pracownik w zakresie swoich obowiązków będzie realizował następujące czynności:
- drobne prace konserwacyjne dot. obsługi budynku teatru
- drobne naprawy dot. urządzeń elektrycznych oraz instalacji nie wymagające obsługi
zewnętrznego serwisu
- drobne naprawy urządzeń technicznych będących na wyposażeniu teatru
- obsługa techniczna spektakli oraz projektów artystycznych, edukacyjnych i
społecznych Teatru,
- obsługa oświetleniowa spektakli Teatru realizowanych w jego siedzibie i poza nią, a
także obsługa oświetleniowa spektakli gościnnych prezentowanych w Teatrze
- dbanie o sprzęt techniczny Teatru i jego konserwację, a także o porządek w
magazynach technicznych Teatru,
- przygotowanie techniczne sceny na potrzeby spektakli oraz projektów artystycznych,
edukacyjnych i społecznych Teatru, a w tym:
a) montaż elementów dekoracyjnych
b) montaż opraw oświetleniowych
c) podłączenie opraw oświetleniowych oraz urządzeń peryferyjnych do instalacji
d) obsługa cyfrowego sterownika oświetleniowego oraz media serwera (praca
poprzedzona odpowiednim szkoleniem)
- dbanie o sprzęt techniczny będący na wyposażeniu Teatry Rozbark
a) kontrola czystości powierzchni magazynowych oraz odpowiedni rozdział
zmagazynowanego sprzętu
b) katalogowanie oraz porządkowanie rekwizytów i elementów scenograficznych,
zmagazynowanych w teatrze
Prace wykonywane są w 95% w budynku teatru. W grę wchodzą wyjazdy z zespołem do innych teatrów, gdzie wykonuje się podobny zakres prac. To ok 2 do 3 wyjazdów w kwartale.
Praca odbywa się w trybie równoważnym, również w weekendy – czyli czas pracy może wynieść do 12 godzin. Oznacza to, że pracownik odbiera godziny nadliczbowe jako dni wolne.
Grafik pracy jest ustalany z odpowiednim wyprzedzeniem, ale podlega drobnym korektom związanym z innymi czynnikami np. przedłużające się próby artystyczne lub nieprzewidziane awarie techniczne.
Prace odbywają się również na wysokości (drabina lub zwyżka, a także prace bezpośrednio na kratownicy scenicznej) – wysokość ok 6 metrów. Przy typowym montażu prace na wysokości zabierają około 35% całego cyklu.

Wymagania

- mile widziane wykształcenie kierunkowe dot. prac związanych z elektrycznością
(elektromonter, elektromechanik, monter podzespołów elektronicznych)
- mile widziane doświadczenie związane z obsługą sceny oraz wszelkich wydarzeń z
udziałem publiczności

Podstawową misją i założeniem nowej instytucji artystycznej jest tworzenie i... propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.). Bogata tradycja tańca współczesnego w Bytomiu oraz zainteresowanie mieszkańców tą dziedziną sztuki sprawiają, że Bytom ma szansę stać się taneczną stolicą Polski. Dodatkowym atutem, który pozwoli na rozwinięcie działalności instytucji na zupełnie nowych polach, jest budynek Cechowni kopalni Rozbark, który jest siedzibą nowej instytucji.

Działalność merytoryczna Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK opiera się na trzech pionach: działalności artystycznej, działalności edukacyjnej i działalności społecznej. Uzupełnieniem tych form aktywności będzie działalność komercyjna, ukierunkowana na wypracowanie dochodu finansowego, który pozwoliłby na zwiększenie przychodów instytucji,
a tym samym zmniejszenie obciążenia finansowego gminy Bytom względem Teatru ROZBARK. Przychody z działalności komercyjnej pozwolą także na rozszerzenie i wzbogacenie oferty wszystkich pionów działalności merytorycznej.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
18/02/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Czas trwania umowy:
12 mcy docelowo na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Przedział wynagrodzenia:
3.300,00 zł - 3.800,00 zł / miesięcznie (Brutto)
Premie, dodatki:
premie
Praca Administracja Publiczna , Praca Elektronika / Telekomunikacja , Praca Instalacje / Utrzymanie / Serwis