Pielęgniarka/ Opiekun medyczny ambulatoryjny (m/k) z językiem niemieckim

Goldenhand

Niemcy, Berlin, zagranica

Goldenhand
Niemiecka firma Internationaler Bund szuka osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Niemcy, Berlin

na terenie Niemiec w miasteczku Neuenhagen (20 km od Berlina), rozpoczęcie pracy od zaraz, umowa na czas nieokreślony.

Fundacja Internationaler Bund w Niemczech liczy 14.000 pracowników i jesteśmy największą organizacją usługową w obszarze pracy z młodzieżą, pracy społecznej i działalności edukacyjnej. Nasze motto przewodnie to "MenschSein stärken". Herbstgold stanowi córką fundacji i zajmuje się specjalistyczną opieką ambulatoryjną (Ambulanter Pflegeservice) w miasteczku Neuenhagen.

Zakres obowiązków

  • Pielęgnacja i opieka nad pacjentem w domowym otoczeniu
  • Podawanie leków według zaleceń lekarza
  • Sporządzanie dokumentacji pielęgnacyjnej
  • Rozpoznawanie zmian u podopiecznego, określanie potrzeb dotyczących pielęgnacji oraz informowanie o nich lekarza prowadzącego, wsparcie podopiecznego w higienie osobistej oraz prostych codziennych czynnościach
  • Doradztwo i wsparcie

Wymagania

  • Wykształcenie kierunkowe pielęgniarskie: dyplom magisterski lub licencjacki; dyplom pielęgniarki
  • Znajomość języka niemieckiego na poziomie minimum B2 (najlepiej z certyfikatem)
  • Umiejętność okazywania empatii i cierpliwości
  • Otwartość do podjęcia pracy na dłuższy okres czasu i chęć podjęcia szkoleń językowych i dokształcających
  • Prawo jazdy kat. B

Oferujemy

  • Pracę w otwartym i wspierającym się zespole
  • Intensywne wsparcie ze strony zespołu pracowników w początkowym okresie zatrudnienia
  • Różnorodne i indywidualne szkolenia oraz możliwość dokształcania
  • Konkurencyjne wynagrodzenie
  • Możliwość podjęcia pracy na cały lub pół etatu
  • Niemiecka umowa o pracę na czas nieokreślony i 26 dni urlopu w roku
  • Wsparcie kandydatów w procesie przyznania kwalifikacji na stanowisko „Pflegefachkraft”, wsparcie w relokacji całej rodziny (organizacja pracy dla partnera i miejsce dla dzieci w przedszkolu IB)
  • Możliwość korzystania z mieszkań pracowniczych na czas poszukiwania stałego mieszkania
Zachęcamy również osoby z niepełnosprawnością do składania swoich aplikacji.
Prosimy o przesyłanie aplikacji w języku polskim i niemieckim.
Kontakt w przypadku pytań: Sabine Babiec-Jędrszczyk, 606 301 038