Pedagog socjalny / Pracownik socjalny (m/k) z językiem niemieckim

Goldenhand

Niemcy, Frankfurt nad Odrą, zagranica

Goldenhand
Niemiecka firma Internationaler Bund szuka osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Niemcy, Frankfurt nad Odrą

W Niemczech liczymy 14.000 pracowników i jesteśmy największą organizacją usługową w obszarze pracy z młodzieżą, pracy społecznej i działalności edukacyjnej. Nasze motto przewodnie to "MenschSein stärken".

W Berlinie i Brandenburgii jesteśmy od kilkudziesięciu lat niezawodnym partnerem dla ponad 120 lokalizacji. Jesteśmy znani w rejonie, a nasi pracownicy doceniają przede wszystkim przyjazną atmosferę i ciekawą pracę.

W celu wsparcia naszego zespołu szukamy troskliwych i zaangażowanych pracowników dla dwóch obszarów naszej działalności:

Kształcenie zawodowe i / lub Praca socjalna z uchodźcami/ emigrantami

W obszarze kształcenia zawodowego, naszym celem jest oferowanie programów przygotowujących do zawodu i kształcenia zawodowego młodzieży i dorosłych, jak również długofalowa integracja socjalna i zawodowa tej grupy.

Zadania w obszarze kształcenia zawodowego:

  • Rozwój i promocja kompetencji oraz motywowanie uczestników
  • Wspieranie zawodowych i socjalnych umiejętności/ kompetencji działania
  • Interwencja kryzysowa, rozwiązywanie konfliktów, współudział w indywidualnym planowaniu i praca z rodzicami

W obszarze pracy socjalnej z uchodźcami/emigrantami prowadzimy w rejonie Elbe-Elster wspólnotę mieszkaniową z 90 mieszkańcami. Jesteśmy w tym rejonie usługodawcą, jeśli chodzi o pracę socjalną i zakwaterowanie uchodźców i emigrantów.

Zadania w obszarze pracy socjalnej z uchodźcami/emigrantami:

  • Prewencja, pokonywanie i rozwiązywanie problemów socjalnych
  • Wsparcie i opieka nad pojedynczymi osobami, rodzinami lub grupami ze szczególnymi problemami
  • Wspieranie i angażowanie osób w życie społeczne

Wymagania:

  • Ukończone studia wyższe na kierunku pedagogicznym, mile widziane kierunki związane z nauką społeczną lub pracą socjalną
  • Mile widziane doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz grupami społecznymi (np.emigrantami)
  • Znajomość języka niemieckiego na poziomie minimum B2
  • Kompetencje socjalne oraz otwartość na wielokulturowość
  • Gotowość do podjęcia długofalowej współpracy oraz chęć dodatkowego kształcenia
  • prawo jazdy kat. B

Oferujemy:

  • Pracę w stale rozwijającej się organizacji posiadającej wspierający i wzajemnie motywujący się zespół
  • Równowagę między życiem prywatnym a pracą tzw.work-life-balance
  • Samodzielną i różnorodną pracę
  • Możliwość realizowania własnych pomysłów
  • Wprowadzające szkolenie początkowe
  • Możliwość dalszego kształcenia i rozwoju
  • Atrakcyjne wynagrodzenie na podstawie zbiorowego układu pracy w oparciu o TVÖD SuE oraz premia roczna
  • Możliwość podjęcia pracy na cały etat lub pół etatu
  • Niemiecka umowa o pracę na czas nieokreślony i 30 dni urlopu w roku
  • Wsparcie relokacyjne oraz dodatkowe kursy języka niemieckiego
  • Możliwość korzystania z noclegów pracowniczych podczas poszukiwania stałego miejsca zamieszkania

Zachęcamy również osoby z niepełnosprawnością do składania swoich aplikacji. Prosimy o przesyłanie aplikacji w języku polskim i niemieckim.

Zachęcamy również osoby z niepełnosprawnością do składania swoich aplikacji.
Prosimy o przesyłanie aplikacji w języku polskim i niemieckim.
Kontakt w przypadku pytań: Sabine Babiec-Jędrszczyk, 606 301 038