Opis stanowiska pracy

Stowarzyszenie Fundacji im. Herberta Feuchte jest nowoczesną instytucją świadczącą usługi społeczne, która wspiera i towarzyszy osobom niepełnosprawnym w ich drodze do samodzielnego życia. Prowadzimy oddziały w Szlezwiku-Holsztynie, Hamburgu, Meklemburgii-Pomorzu Przednim i Turyngii zatrudniając ponad 700 pracowników. Jako pracodawca oferujemy atrakcyjne warunki, szerokie możliwości rozwoju oraz silną kulturę organizacyjną opartą na uczciwości, szacunku, otwartości i zaufaniu.

Obecnie poszukujemy personelu pielęgniarskiego i pedagogicznego (k/m) w pełnym i niepełnym wymiarze godzin do części mieszkalnych centrum edukacyjnego w Schleiz. W zależności od preferencji i kwalifikacji oferujemy pracę z dziećmi i młodzieżą lub z dorosłymi.

Do Twoich zadań w grupie mieszkaniowej należy:

  • Prowadzenie działalności pedagogicznej i pielęgniarskiej.
  • Wspieranie podopiecznych w prowadzeniu samodzielnego życia i partycypacji w życiu społecznym.
  • Opieka i wsparcie mieszkańców indywidualnie i zgodnie z ich potrzebami, uwzględniając ich osobliwości i potrzeby komunikacyjne, które wynikają np. z wad słuchu i mowy lub zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Twój profil:

  • Wykształcenie specjalisty ds. edukacji (d/w/m) / wychowawcy / pielęgniarki ds. edukacji leczniczej lub specjalisty ds. pielęgniarstwa (d/w/m) / pielęgniarki środowiskowo-rodzinnej / pielęgniarki geriatrycznej lub podobne kwalifikacje.
  • Znajomość języka niemieckiego (w mowie i piśmie) przynajmniej na poziomie B1.
  • Empatia dla potrzeb i możliwości rozwojowych osób z wieloraką niepełnosprawnością.
  • Umiejętność posługiwania się językiem migowym lub gotowość do jej nabycia przy naszym wsparciu.
  • Gotowość do pracy w systemie zmianowym (głównie zmiany popołudniowe lub późne) oraz w weekendy - z odpowiednim czasem wolnym na regenerację.

Oferujemy:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie na podstawie umowy taryfowej z regularnymi podwyżkami
  • Pełną trzynastą pensję podzieloną na dwie roczne płatności
  • Gwarantujemy: Z nami zarobisz więcej niż zarabiasz obecnie!
  • Dodatkowo oferujemy do 1500 € brutto bonusu powitalnego
  • Pokrywamy 66,6% kosztów firmowego planu emerytalnego
  • Szeroki zakres szkoleń i możliwości rozwoju osobistego i zawodowego, np. regularne kursy języka migowego
  • 30 dni urlopu, plus dwa dodatkowe dni wolne w dniu lub za 24.12. i 31.12.
  • Leasing rowerów elektrycznych
  • Przy układaniu grafików uwzględniamy życzenia dotyczące czasu wolnego i jesteśmy przyjaźni dla rodzin.

Czego możesz się u nas spodziewać:

Możesz liczyć na pracę w ciepłym i zaangażowanym zespole w zakresie opieki dziecięco-młodzieżowej lub opieki nad dorosłymi w centrum pedagogicznym. Łącznie w kilku małych grupach mieszkalnych mieszka tu 139 dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych.

Jesteś zainteresowany/zainteresowana? Prosimy o aplikowanie bezpośrednio poprzez przycisk aplikacji online.

Prosimy o przesyłanie aplikacji w JĘZYKU NIEMIECKIM

Prezentacja firmy

Herbert Feuchte Stiftungsverbund gGmbH

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
03/01/2023
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Medycyna / Służba zdrowia, Praca Inne, Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia