Payroll Specialist with German

Hays Poland

Katowice, śląskie

Hays Poland

Katowice
Katowice
NR REF.: 1158626

Dla naszego klienta, międzynarodowej firmy zlokalizowanej w Katowicach poszukujemy Specjalisty ds. Płac z j. niemieckim/ Payroll Specialist with German. Osoba w tej roli będzie członkiem międzynarodowego zespołu, odpowiedzialnego za naliczanie płac pracownikom firmy.

Zadania roli:
  • Koordynacja procesów płacowych w Niemczech, zapewnienie zgodności i nadzór nad dostawcami
  • Wypełnianie wniosków urzędowych dot. płac i kadr dla Niemiec
  • Doradztwo w kwestiach związanych z przestrzeganiem przepisów płacowych, świadczeniami i podatkami
  • Wsparcie wewnętrznych i zewnętrznych audytów płacowych
  • Przygotowywanie regularnych raportów i analiz HR
  • Przygotowanie niezbędnych dokumentów dla urzędów, zakładów ubezpieczeń zdrowotnych i pracowników
  • Wsparcie działu księgowości z perspektywy płacowej
  • Bycie kluczowym punktem kontaktowym dla pracowników i przełożonych w zakresie zapytań płacowych, zapytań systemowych
  • Uczestniczenie w globalnych / lokalnych projektach płacowych zgodnie z wymaganiami biznesowymi
  • Ciągłe doskonalenie procesów w obszarze płac i zgodności zatrudnienia
Wymagania względem kandydata:
  • Doświadczenie w obszarze związanym z finansami lub płacami (min. 1 rok)
  • Znajomość pakietu Microsoft Office lub Office 365; w tym Excel (tworzenie / edycja arkuszy kalkulacyjnych, tabele przestawne, manipulacja danymi / analiza i tworzenie formuł) Word i PowerPoint
  • Doskonałe umiejętności analizy danych, zdolności analityczne
  • J. niemiecki na poziomie B2/C1, j. angielski na poziomie B2
  • Gotowość do pojawienia się w biurze w Katowicach ok. 2 razy w miesiącu

Mile widziane:
  • Wykształcenie kierunkowe z finansów, rachunkowości, HR lub pokrewnej dziedziny\
  • Doświadczenie w niemieckich płacach
  • Doświadczenie w pracy z systemami płacowymi, takimi jak SAP, Dayforce czy innym dużym systemem ERP
  • Znajomość niemieckiego prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, przepisów podatkowych

Firma oferuje:
  • Pełnoetatowe lub w niepełnym wymiarze godzin zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Pracę z przewagą systemu zdalnego
  • Atrakcyjne wynagrodzenie + liczne benefity pozapłacowe
  • Wdrożenie z pomocą doświadczonego zespołu
  • Możliwości rozwoju, szkolenia.

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta i spełniasz wymagania, zaaplikuj przesyłając swoje CV w j. angielskim.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland