Online Merchandising Manager - rekrutacja online

HRK S.A.

Katowice, śląskie

HRK S.A.
Online Merchandising ManagerMiejsce pracy: Katowice

Zadania:

  • Kierowanie działaniami Merchandisingu B2C Online,
  • Budowanie najwyższej klasy zespołu specjalistów ds. merchandisingu, który będzie odpowiedzialny za optymalizacje widoczności i wydajność produktów
  • Rozwijanie funkcji zorientowanych na konsumenta i odpowiedniej klasyfikacji towarów w celu ułatwienia identyfikacji i konwersji produktów
  • Wprowadzanie innowacji i przewodzenie na rynku w zakresie sposobu, w jaki konsumenci poszukują i znajdują produkty
  • Współpraca z pozostałymi działami firmy (m.in. Product Procurement, Content and Marketing, UX, Supply Chain)
  • Przewidywanie trendów rynkowych i biznesowych w celu proaktywnego zarządzania możliwościami i realizacją inicjatyw
  • Monitorowanie wydajności produktów i kategorii, analiza danych, sprzedaży itp. w celu optymalizacji możliwości biznesowych
  • Analiza danych i informacji zwrotnych od konsumentów w celu identyfikacji możliwości rozwoju kategorii
  • Monitorowanie codziennych wyników i raportowanie KPI, sukcesów kampanii, zapasów, sprzedaży produktów, sprzedaży przez klientów, najlepszych ścieżek konwersji, merchandisingu itp.

Wymagania:

  • Wiedza ekspercka w zakresie zarządzania Online Merchandisingiem najlepiej w zakresie złożonych struktur kategorii produktów
  • 7 do 10 lat pracy w obszarze Online Merchandisingu
  • Doświadczenie w budowaniu i rozwijaniu zespołów eksperckich
  • Wysoki poziom umiejętności organizacyjnych, umiejętność samodzielnego działania i rozwinięte umiejętności analityczne
  • Zdolność do wyciągania wniosków z surowych i rozproszonych zbiorów danych w celu podejmowania właściwych działań handlowych
  • Wysoki poziom wiedzy specjalistycznej w zakresie SEO i wyszukiwania oraz wpływu, jaki ma na nie merchandising
  • Profesjonalna biegła znajomość języka angielskiego (min. B2)

Oferujemy:

  • Możliwość pracy zdalnej bądź hybrydowej z biura w Katowicach
  • Pracę w europejskim środowisku w organizacji o globalnym zasięgu
  • Duże możliwości rozwoju i współtworzenia marki na rynku europejskim
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Pakiet benefitów (opieka medyczna i pakiet kafeteria)
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.