nauczyciel wychowania przedszkolnego

Punkt Przedszkolny "SOTIS"

Warszawa, mazowieckie

Miejsce pracy: Warszawa

Dane adresowe:

Typ: Punkt przedszkolny
Rodzaj placówki: niepubliczna
Nazwa szkoły/placówki: Punkt Przedszkolny "SOTIS"
Miejscowość: Warszawa
Ulica: Kazimierza Sotta Sokoła
Nr domu: 1a lok 5a
Kod pocztowy: 02-790
Telefon: 531 993 177
Email: hanna.duszynska@sotis.edu.pl

Szczegóły dotyczące oferty:

Przedmiot: wychowanie przedszkolne
Liczba godzin w tygodniu: 40
Wymiar zatrudnienia: Wakat
Data dodania: 2021-02-08
Termin składania dokumentów: 2021-03-16
Opis oferty pracy:

Punkty Przedszkolne SOTIS na Ursynowie i Pradze Południe i Żoliborzu poszukują nauczyciela wychowania przedszkolnego  - praca z dziećmi z autyzmem.

Pracownicy SOTIS od kilkunastu lat pomagają dzieciom z autyzmem i ich rodzinom oraz młodzieży i dorosłym z Zespołem Aspergera. Zajęcia terapeutyczne są prowadzone w 8 ośrodkach w Polsce. SOTIS zatrudnia ponad 100 specjalistów, w tym m.in. psychologów, psychiatrów, logopedów, pedagogów, terapeutów integracji sensorycznej i fizjoterapeutów.

Oferujemy:

- stabilną pracę w zespole specjalistów w dynamicznie rozwijającej się firmie,

- zatrudnienie na umowę o pracę (pełen etat),

- możliwość korzystania z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego,

- rozwój merytoryczny w obszarze potwierdzonych naukowo technik terapeutycznych dla osób z autyzmem w modelu NPDC (National Proffessional Development Center on ASD) - szkolenia wewnętrzne, wsparcie merytoryczne, superwizję,

- możliwość udziału w szkoleniach zewnętrznych i konferencjach.

Zakres obowiązków:

• prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć terapeutycznych
• przygotowanie materiałów i pomocy do zajęć
• realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego i dostosowanie jej do potrzeb i możliwości podopiecznych
• tworzenie oraz realizacja istniejących programów zajęć (planów i scenariuszy)
• organizacja uroczystości i wydarzeń przedszkolnych
• udział w spotkaniach klinicznych zespołu
• współpraca z innymi specjalistami prowadzącymi dzieci
• udział w spotkaniach z Rodzicami
• prowadzenie wymaganej dokumentacji terapeutycznej i oświatowej

Oczekujemy:
wyższego wykształcenia w zakresie pedagogiki przedszkolnej
• dodatkowym atutem będzie wykształcenie w zakresie pedagogiki specjalnej lub posiadanie uprawnień do nauki języka angielskiego w przedszkolu
• doświadczenia w pracy z dziećmi z autyzmem
• umiejętności opracowywania scenariuszy zajęć
• umiejętności nawiązania kontaktu i relacji z dziećmi
• umiejętności prowadzenia rozmów i współpracy z rodzicami
• czerpania radości z pracy z dziećmi
• cierpliwości i szacunku do potrzeb dzieci i rodziców
• komunikatywnej znajomość języka angielskiego
• uzdolnienia plastyczne lub muzyczne będą dodatkowym atutem