Nauczyciel, Publiczna placówka opiekuńczo-wychowawcza w systemie pomocy społecznej, pracownik

Mazowiecki Bank Ofert Dla Nauczycieli

Warszawa, mazowieckie

Miejsce pracy: Warszawa

Dane adresowe:

Typ: Publiczna placówka opiekuńczo-wychowawcza w systemie pomocy społecznej
Rodzaj placówki: publiczna
Nazwa szkoły/placówki: OŚRODEK WSPARCIA DZIECKA I RODZINY "KOŁO"
Miejscowość: Warszawa
Ulica: Barcicka
Nr domu: 2
Kod pocztowy: 01-807
Telefon: 228352368
Email: sekretariat.owdir@kolo.org.pl

Szczegóły dotyczące oferty:

Przedmiot: administracyjne
Liczba godzin w tygodniu: 40
Wymiar zatrudnienia: Wakat
Data dodania: 2018-06-29
Termin składania dokumentów: 2018-08-31
Opis oferty pracy:

Ogólny zakres obowiązków:

Działalność zawodowa skierowana na pomoc osobom i rodzinom we wzmacnianiu i odzyskaniu zdolności do funkcjonowania w społeczeństwie oraz na tworzeniu warunków sprzyjających temu

celowi. Pracownik socjalny pracuje z rodziną dziecka, rozpoznaje jego sytuację rodzinną, utrzymuje kontakt z

instytucjami wspierającymi tę rodzinę, inicjuje działania niezbędne do unormowania sytuacji rodziny i umożliwienia

powrotu dziecka do rodziny. W praktycznej działalności zawodowej pracownik socjalny powinien przyczyniać się

do realizacji przynajmniej jednego z następujących szczegółowych celów pracy socjalnej, a mianowicie: 1.

Zapewnienia podstawowych warunków życia tym, którzy są ich pozbawieni - cel ratowniczy; 2. Zaspokojenie

potrzeb, które nie mogą być realizowane samodzielnie w ramach innych instytucji - cel kompensacyjny; 3.

Minimalizowanie negatywnego wpływu tych czynników, które nie mogą być zmniejszone lub usunięte - ce

protekcyjny; 4. Osiągnięcie bardziej satysfakcjonującego poziomu i jakości życia poprzez wspomaganie w

rozwiązywaniu problemów, w pokonywaniu trudności - cel promocyjny; 5. Wzmacnianie zdolności grup i

społeczności lokalnych do samodzielnego rozwoju i rozwiązywania własnych problemów; 6. Efektywne

organizowanie zróżnicowanych form pomocy oraz zarządzania nimi.

Oczekiwania pracodawcy wobec kandydatów do pracy

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Kod zawodu wg KZ i S : 341205

Doświadczenie zawodowe: 2 lat

Wysokość proponowanego wynagrodzenia/kwota brutto: 2800 złotych Premie i dodatki: od 25% premia + dodatek