Mobile Backend Engineer – Rust (senior/mid) 100% remote

Power Media

Berlin, zagranica

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Berlin

Opis stanowiska:

Dla niemieckiego Klienta, który jest jednym z wiodących wydawców gier online w Europie i Ameryce Północnej, poszukuję doświadczonego Mobile Backend Engineer – Rust. Kandydat dołączy do zespołu w Berlinie/Hamburgu lub będzie pracował 100% zdalnie w Niemczech lub Polsce i będzie odpowiedzialny za koncepcję, rozwój i optymalizację przyszłych usług mobilnych na dużą skalę. Jeśli nie masz doświadczenia z Rust, nic straconego. Firma oferuję szkolenia kierunkowe, ważne jest abyś miał/a widzę z zakresu inżynierii oprogramowania (doświadczenie w tworzeniu RESTful API), systemów chmurowych oraz śledził/a międzynarodowe trendy.

Zadania na stanowisku:

– projektowanie i wdrażanie skalowalnych, wydajnych i bezpiecznych usług baz danych w chmurze, API i systemy z wykorzystaniem Rust,

– współpraca z zespołami tworzącymi gry w celu optymalizacji i utrzymania istniejących funkcji,

– projektowanie i optymalizacja zautomatyzowanych procesów oraz monitowanie platformy,

– integracja systemów Klienta z platformami innych firm.

Wymagania:

– licencjat z inżynierii oprogramowania, informatyki lub równoważne doświadczenie zawodowe – minimum 3 lata na stanowisku inżynierskim – RESTful API i usługi backendowe do obsługi aplikacji zwłaszcza mobilnych,

– znajomość usług opartych na chmurze GCP lub AWS (Firebase), praktyki CI/CD,

– bardzo dobra znajomość języka angielskiego (komunikacja tylko w j. ang),

– praca z RUST (dobrze mieć znajomość tej technologii, lecz najważniejsze jest backendowe doświadczenie z RESTful API); ważna jest otwartość na nowe technologie i chęć nauki,

– doskonałe umiejętności krytyczne i analityczne,

– mile widziane: doświadczenie w usługach backendowych wspierających gry mobilne; znajomość języków node.js, golang i java; znajomość Docker i Kubernetes; język niemiecki.

Oferujemy:

– wynagrodzenie ustalane na podstawie umiejętności Kandydata ????,

– możliwość pracy 100% zdalnie , elastyczne godziny,

– benefity odpowiadające Twojemu stylowi życia (siłownia, wynajem rowerów, dofinansowanie do komunikacji miejskiej, itp),

– umowę o pracę na czas nieokreślony (brak B2B),

– międzynarodowy zespół posiadający bardzo dużą swobodę działania i możliwości rozwoju,

– lekcje językowe (angielski i niemiecki).

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media