Młodszy Specjalista ds. Wycen Spółek Portfelowych

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za wsparcie przy wycenach spółek portfelowych. Będzie raportować bezpośrednio do osoby na stanowisku Head od Valuation and Portfolio Controlling. Nowotworzone stanowisko przez naszego Klienta jest osadzone w Zespole Operacji (Back Office)

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest jedna z najdynamiczniejszych grup Private Equity w naszym regionie Europy

Opis stanowiska

  • Analiza danych finansowych spółek portfelowych
  • Wsparcie w przygotowaniu modeli wycen metodami mnożników (porównawczą), dochodową (DCF) jak i skorygowanych aktywów netto
  • Analiza umów i innych dokumentów inwestycyjnych pod kątem elementów istotnych z punktu widzenia wyceny (w tym instrumentów pochodnych)
  • Poszukiwanie spółek porównywalnych do wyceny (w tym przy wykorzystaniu platformy Bloomberg/Reuters/Capital IQ) oraz innych niezbędnych informacji potrzebnych do wycen, w tym np. analiza raportów branżowych
  • Kontakt ze spółkami portfelowymi w celu pozyskania odpowiednich danych finansowych do wyceny, transpozycja danych do arkuszy wycenowych w MS Excel
  • Pomoc przy sporządzaniu materiałów opisowych/prezentacji nt. funduszy/spółek portfelowych
  • Wsparcie przy przygotowaniu raportów i analiz finansowych na potrzeby zarządcze
  • Współpraca z biurami księgowymi oraz audytorem w ramach sporządzenia sprawozdań okresowych funduszy inwestycyjnych
  • Wsparcie w procesie budżetowania oraz kontroli wyników finansowych funduszy inwestycyjnych
  • Udział w procesie cyklicznego raportowania danych finansowych funduszy do inwestorów
  • Praca w zespole zajmującym się analizą spółek portfelowych (Zespół Operacji/Back Office)

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe - preferowane w zakresie finansów, rachunkowości, ekonomii lub matematyki finansowej
  • Około 1 rok doświadczenia w sporządzaniu wycen przedsiębiorstw zarówno metodą mnożników (porównawczą), dochodową (DCF) jak i skorygowanych aktywów netto (mile widziane doświadczenie zdobyte np. w firmie z Wielkiej Czwórki)
  • Znajomość rynku kapitałowego
  • Zainteresowanie tematyką instrumentów pochodnych
  • Wysoce rozwinięte umiejętności analityczne oraz bardzo dobra znajomość programu MS Excel (w tym również funkcjonalności budowy wykresów)
  • Praktyczna znajomość zasad rachunkowości, struktury sprawozdania finansowego przedsiębiorstwa oraz zależności pomiędzy jego poszczególnymi elementami oraz sprawozdawczości funduszy inwestycyjnych
  • Biegła znajomość j. angielskiego
  • Dobra organizacja pracy i umiejętność współpracy w ramach zespołu, systematyczność, dokładność
  • Komunikatywność oraz silna motywacja do pracy
  • Umiejętność pracy pod presją czasu

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Premię roczną
  • Pracę w jednej z najdynamiczniejszych grup PE
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page