Młodszy specjalista ds. Testów Bezpieczeństwa

Katowice, 40-065, śląskie

COIG S.A.

Opis stanowiska pracy

Zadaniem osoby zatrudnionej na stanowisku Młodszego specjalisty ds. Testów Bezpieczeństwa będzie przeprowadzanie testów bezpieczeństwa aplikacji webowych oraz mobilnych. Poszukujemy osób z doświadczeniem, ale jesteśmy również otwarci na osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w przeprowadzaniu testów bezpieczeństwa.

Wybrana osoba będzie odpowiedzialna za:

  • Wykonywanie testów penetracyjnych aplikacji webowych oraz mobilnych
  • Prezentowanie i raportowanie wyników testów,
  • Opracowywanie standardów wykonywania testów bezpieczeństwa,
  • Aktywne śledzenie trendów w obszarze bezpieczeństwa IT w szczególności nowych zagrożeń , metodyk ich wykrywania i narzędzi,
  • Przeprowadzanie analizy ryzyka, ocenę wykrytych zagrożeń oraz ich wpływu na aplikację i infrastrukturę IT.

Wymagania

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunkowe (inżynieria oprogramowania) lub pokrewne,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym zrozumienie dokumentacji technicznej,
  • Umiejętność analitycznego myślenia,
  • Chęć nauki oraz rozwoju w obszarze przeprowadzania testów bezpieczeństwa.

Mile widziane:

  • Umiejętność pracy w zespole działającym w metodyce Agile,
  • Znajomość dobrych praktyk testowania i standardów, takich jak OWASP Testing Guide,
  • Znajomość narzędzi wspierających przeprowadzanie testów bezpieczeństwa, np. BurpSuite, MetaSploit, Acunetix, ZAP itp.
  • Znajomość narzędzi wspomagających proces testowania (Jira).
  • Aktywne samokształcenie

W zamian oferujemy:

  • Bycie częścią zespołu nastawionego na dzielenie się wiedzą,
  • Elastyczny czas pracy,
  • Pracę z najnowszymi technologiami i metodologiami,
  • Zdobycie certyfikatów z obszaru testów bezpieczeństwa.

COIG S.A. jest dostawcą kompleksowych, dedykowanych rozwiązań informatycznych,... wspomagających procesy zarządzania. Naszym pierwszoplanowym atutem jest wiedza sektorowa, którą wykorzystujemy dla tworzenia i udostępniania naszym klientom zintegrowanych systemów informatycznych.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
14/07/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Praca IT - ERP , Praca IT - Hardware / Information Systems , Praca Inne