Opis stanowiska pracy

Kancelaria Adwokacka Wachowski w Warszawie poszukuje aplikanta adwokackiego, radcowskiego.
Jeżeli interesujesz się prawem gospodarczym, prawem nowych technologii oraz mediów, ta oferta jest dla Ciebie!

Podstawowe obowiązki:
• sporządzanie projektów pism procesowych,
• sporządzanie projektów opinii prawnych, memorandów i porad prawnych,
• sporządzanie i opiniowanie umów oraz wewnątrzkorporacyjnych aktów prawnych,
• prowadzenie korespondencji prawniczej,
• sporządzanie analiz prawnych, praca z orzecznictwem sądowym,
• obsługa czynności administracyjnych toczących się postępowań,
• zastępstwo procesowe, praca z aktami procesowymi,
• kontakt z instytucjami publicznymi, sądami, komornikami,
• spotkania, kontakt mailowy lub telefoniczny z klientami.

Wymagania

Wymagania - od kandydatów oczekujemy:
• minimum rocznego doświadczenia pracy w kancelarii
• wysokiej motywacji i pasji w wykonywaniu zawodu prawniczego,
• dobrej organizacji czasu pracy,
• samodzielności, odpowiedzialności oraz inicjatywy i nastawienia na rozwój,
• komunikatywności i umiejętności pracy zespołowej,
• dobrej znajomości prawa cywilnego (materialnego oraz procesowego), prawa pracy, prawa gospodarczego, prawa spółek handlowych, prawa autorskiego, prawa zamówień publicznych.
• dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie.

Mile widziane:
• zdany egzamin na aplikację adwokacką lub radcowską,
• znajomość prawa gospodarczego i nowych technologii, w szczególności prawa ochrony danych osobowych,
• dyplomy i certyfikaty.

Oferujemy:
• zatrudnienie na umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin,
• naukę zawodu prawniczego i możliwość objęcia patronatem,
• intensywną praktykę (w tym w specjalizacji prawa nowych technologii i prawa mediów),
• udział w szkoleniach i możliwość podnoszenie kwalifikacji zawodowych, w tym kompetencji miękkich,
• samodzielną pracę w młodym zespole ambitnych prawników.

Prezentacja firmy

Kancelaria Adwokacka Wachowski świadczy usługi prawne dla małych i średn... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
07/03/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Prawo / Prokuratura