Mid PHP Developer

Frontkom

Lublin, lubelskie

Opis stanowiska pracy

Developerze PHP! Zamierzamy zrobić z Ciebie seniora i jeszcze Ci za to zapłacić! Zainteresowany? Wspaniale, czytaj dalej :)

Co oferujemy:

  • 8000 - 14000 PLN + VAT w ramach umowy B2B, lub ekwiwalent w kosztach pracodawcy na UoP. Ta kwota z pewnością będzie rosła wraz z Twoim doświadczeniem i umiejętnościami
  • pracę z kolegami i koleżankami z Lublina, Warszawy, Berlina, Oslo, Fredrikstad i Funchal - w jednym z naszych biur lub w pełni zdalnie
  • przyjazny proces onboardingu i dojrzałe środowisko pracy, wsparcie “buddy'ego” od pierwszego dnia (“You’ll never walk alone”, nawet jeśli nie przepadasz za Liverpoolem)
  • możliwość rozwoju w małych zespołach z doświadczonymi programistami, na stacku opartym o PHP7+ i Laravela/Drupala/Wordpressa (do wyboru). Jeśli chcesz się rozwijać w kierunku innych PHP-owych technologii to na pewno coś dla Ciebie znajdziemy. Lista “Nice-to-have skills” poniżej powie Ci dokładnie jak pracujemy i w jakich obszarach zwiększamy swoje kompetencje
  • możliwość wymiany wiedzy i doświadczenia z innymi deweloperami w firmie w ramach gildii technologicznych oraz eventów które organizujemy
  • udział w ambitnych projektach dla klientów z całego świata, od startupów po dojrzałe biznesy
  • 20 dni płatnego urlopu niezależnie od rodzaj umowy (26 dni jeśli dni świetności masz już za sobą, tak jak spora część z nas)
  • lekcje angielskiego z native speakerem, dobrze wyposażona kuchnia i inne benefity (za długo by wymieniać, ale przecież przychodzisz do nas pracować i rozwijać się, a nie chodzić na siłkę, nie?)
  • biuro na Maderze (założymy się że właśnie pomyślałeś o imprezach integracyjnych - my też je lubimy :))

Technologie i umiejętności których znajomości wymagamy:

  • zdrowy rozsądek - zaświadczenie od lekarza nie jest wymagane, sami ocenimy
  • naturalne predyspozycje do rozwiązywania problemów, wsparte doświadczeniem w używaniu Google i StackOverflow
  • chęć rozwoju i dzielenia się wiedzą - rozwój programisty korzyścią firmy!
  • PHP7 - OOP, fajnie by było jakby też SOLID i GRASP, poparte co najmniej 2 latami doświadczenia (może być mniej, jeśli przekonasz nas że bardzo szybko się rozwijasz)
  • Laravel - chociażby na poziomie prezentowanym na laracasts.com, żeby było od czego wyjść
  • MySQL/MariaDB - SQL, indeksy, klucze obce, JOINy i takie tam. Nie wrzucamy logiki do bazy danych i nie robimy triggerów czy funkcji składowanych, ale jakieś podstawy trzeba znać
  • TDD - PhpUnit i/lub PhpSpec, przynajmniej na poziomie napisania prostego testu bez mockowania zależności, a najlepiej z praktyczną znajomością MockBuildera, Mockery lub Prophecy (wspominaliśmy już o SOLID?)
  • GIT - codzienna praca z repo, bez poważniejszych akrobacji
  • podstawy Dockera na poziomie użytkowym, tak naprawdę do ogarnięcia w kilkanaście godzin nauki. Używamy lekko zmodyfikowanego Laradocka
  • angielski na poziomie komunikatywnym - pracujemy z klientami z całego świata i bez tego ani rusz, za to można się przekonać że klient nierzadko ma słabszy od nas angielski i nie robi z tego problemu. Wewnątrz firmy angielski mamy niezły (musimy, inaczej byśmy się nie dogadali z ludźmi z Norwegii czy Portugalii), więc jest duża szansa że szybko nadrobisz ewentualne braki
  • inicjatywa i zdolność do podejmowania decyzji - pracujemy z projektami klientów i staramy się mieć proaktywne podejście)
  • ogólna komunikatywność i umiejętność pracy w zespole
  • trafianie w dźwięki podczas śpiewania na imprezach firmowych (chyba że w ogóle nie lubisz śpiewać i tego nie robisz, wtedy nie było tematu)

Technologie, umiejętności i podejścia w których pracujemy ponad to co napisane wyżej. Super jakbyś znał, jeśli nie znasz to Cię nauczymy:

  • wzorce projektowe, czysty kod i czysta architektura (i znowu ten SOLID!)
  • BDD z wykorzystaniem Behata. Codeception też przejdzie, ale i tak wolimy Behata
  • doświadczenie w code review (uważamy że to bardzo ważna umiejętność, zarówno z punktu widzenia twórcy kodu jak i recenzenta)
  • REST APIs - lubimy jak coś wygląda ładnie i przejrzyście, nawet jeśli nie jest w pełni HATEOAS
  • Scrum - staramy się estymować, co ile zajmie i rozliczyć się z tego na koniec sprintu, oraz uzasadnić powód gdyby jednak zajęło dużo więcej (true story, bro :()
  • doświadczenie w pracy z CI/CD (GitLab, Jenkins) - dopiero tutaj widać po co są testy, nie?
  • nieco większe niż minimalne doświadczenie z Dockerze - tworzenie plików Dockerfile i docker-compose.yml, rozumienie dlaczego coś robi się tak a nie inaczej
  • znajomość zagadnień związanych z kolejkowaniem zadań (np. Redis + Laravel Horizon, RabbitMQ)
  • ElasticSearch
  • Redis
  • skalowalność aplikacji

Wymagania

Jak pracujemy:

  • używamy głównie Laravela, ale staramy się separować nasz kod domenowy od frameworka. Łatwiej to utrzymać, łatwiej testować, łatwiej rozwijać. Uważamy że Wujek Bob ma rację, a “heksagon” to jedno z naszym ulubionych słów. Nie w każdym projekcie tak jest, ale uczymy się jako organizacja i jesteśmy w tym coraz lepsi!
  • sporo rozmawiamy z klientem/Product Ownerem/Project Managerem (w zależności od specyfiki projektu) i staramy się rozumieć po co robimy to co robimy. Bierzemy odpowiedzialność za swoją pracę i czerpiemy z tego przyjemność
  • dobieramy rozwiązania do rodzaju i rangi problemu - właśnie tutaj przydaje się wspomniany zdrowy rozsądek
  • uważamy sensowną architekturę, Dockera, CI/CD i testy za rzeczy równie niezbędne do życia jak tlen czy partyjka HoMM 3 od czasu do czasu

Jeśli na początku miałeś wątpliwości czy jesteśmy w stanie wspomóc Cię na Twojej drodze rozwoju to mamy nadzieję że właśnie się ich pozbyłeś. Wyślij nam swoje CV i portfolio za pomocą przycisku "aplikuj". Jeśli uznamy że mamy szansę się dogadać to skontaktujemy się z Tobą telefonicznie. Każdy kto weźmie udział w rozmowie rekrutacyjnej dostanie w ciągu kilku dni feedback techniczny, niezależnie od wyników rekrutacji. Poważnie podchodzimy do tego co robimy i mamy nadzieję że znajdziemy wspólny język.

Prezentacja firmy

Frontkom empowers businesses and impactful organisations to discover and... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
22/07/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca IT - Kontrola jakości, Praca IT - Programowanie / Analizy, Praca IT - Project Management, Praca IT - Konsulting, Praca IT - Hardware / Information Systems