Manager ds. Zakupów - branża przemysłowa

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Nasz klient to międzynarodowa firma produkcyjna z branży przemysłowej. W związku z reorganizacją struktur zakupowych celem zapewnienia strategicznego podejścia oraz stworzenia i wdrożenia optymalnych, efektywnych procedur zakupowych, poszukujemy zmotywowanych, doświadczonych kandydatów na stanowisko Managera ds. Zakupów.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest międzynarodowa organizacja z branży przemysłowej, o ugruntowanej pozycji jednego z liderów w swoim obszarze i rozpoznawalnej marce. Organizacja posiada w Polsce kilka zakładów produkcyjnych.

Opis stanowiska

  • Zbudowanie strategii działania departamentu zakupów w kategoriach direct i indirect, poczynając od kategorii produkcyjnych
  • Zaproponowanie i wdrożenie efektywnych procedur i procesów zakupowych, zgodnie z lokalnym prawodawstwem oraz wymaganiami grupy
  • Zmapowanie spendu, zdefiniowanie lub zredefiniowanie kategorii zakupowych
  • Budowa strategii współpracy z kluczowymi dostawcami; odpowiedzialność za ciągły rozwój istniejącej bazy dostawców celem zapewnienia konkurencyjności
  • Przygotowywanie i prowadzenie strategicznych negocjacji i przetargów
  • Zredefiniowanie odpowiedzialności oraz bieżące zarządzanie podległym zespołem kupców
  • Bieżące raportowanie osiąganego i przewidywanego poziomu oszczędności do zarządu oraz do grupy
  • Merytoryczny wkład w wybór oraz wdrożenie systemu IT dedykowanego dla obszaru zakupów
  • Aktywny udział w grupowych projektach optymalizacyjnych na poziomie regionalnym

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki ekonomiczne lub logistyczne
  • Minimum 8 lat doświadczenia w departamentach zakupów międzynarodowych organizacji o wysokim standardzie procesów
  • Minimum 5 lat doświadczenia na stanowisku kierowniczym
  • Poparte przykładami doświadczenie we wdrażaniu zmian w organizacji
  • Sukcesy w negocjacjach oraz wdrażaniu optymalizacji celem osiągania oszczędności
  • Doskonałe zdolności interpersonalne, komunikacyjne i negocjacyjne
  • Bardzo dobre zdolności analityczne, umiejętność patrzenia w szerszej perspektywie
  • Biegła znajomość języka angielskiego - warunek konieczny

Oferujemy

  • Ciekawe wyzwanie, związane z wprowadzaniem zmiany w organizacji
  • Możliwość udziału w projektach międzynarodowych
  • Praca w międzynarodowej, stabilnej firmie produkcyjnej
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page